Błedy CRC na płytach bez rys

(Galy1) #1

Na paru płytach występują błędy crc,a rys tam nie ma.Czy jest jakaś możliwość,zainstalowania oprogramowania.

(Miszkurka2000) #2

Możliwe, że oczko lasera jest brudne.

(Galy1) #3

Miałem Liton-a dvd nagrywarkę i występował ten problem,ta nagrywarka była dziwna.Kupiłem LG nagrywarkę Blue-Ray i ten,sam efekt występował.

(mrFreeze) #4

Wykonaj skanowanie dysku twardego HDTune. Daj screena po skanowaniu z zakładki Error scan (nie zaznaczaj Quick scan) i Health.

(Bogdan_G) #5

Z błędami nagrania, to instalacja zawsze wątpliwa z takiej płyty. Chodzi o oprogramowanie. Może się da odzyskać i skopiować pliki jakimś małym Roadkil's Unstoppable Copier, a potem prawidłowo nagrać. Nic nie ma do rzeczy zmiana nagrywarek i zganienie na laser. Prędzej chodzi o program. Na siedmioletnim starociu, burn aware free ciągle nagrywa, czy to obraz iso, czy dane. Sprawdza, co nagrał i jak nagrał.

Ale byle jakich płytek nie kupuj.

(Kplodygowice1) #6

witam.

błędy crc są przeważnie błędami sprzętowymi i dotyczą fizycznych aspektów sprzętu.

najczęściej rzecz dotyczy,w przypadku instalowania programów z napędu, tegoż napędu lub pamięci ram.

najprościej jest w Twoim przypadku wyjąć jedną z kości ram i spróbować instalować.

(Dimatheus) #7

Hej,

Przeskanuj problematyczne płyty przy pomocy Nero DiscSpeed - sprawdź jak program ocenia jakość płyt.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(krypton) #8

Witam,

sprawdź pamięć RAM, kiedyś widziałem jak konflikt modułów powodował sypanie CRC przy instalacji oprogramowania.

Pozdrawiam

(Galy1) #9

Oto co mi,się ukazało podczas skanowania NERO.jpgSprawdziłem płytę Scan Disc-iem i widzę,że płyta ma,błędy (płyta oryginalnie tłoczona) jaki chłam się teraz tłoczy.

(Dimatheus) #10

Hej,

Niestety, z tym już nic nie zrobisz. Ewentualnie zostaje zgłoszenie do producenta, by wymienił wadliwy nośnik - bo jest to ewidentnie błąd w procesie tłoczenia płytki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Galy1) #11

Tylko że usterka wystąpiła po 2,3 latach,a producenci wymieniają płyty do 90 dni od dnia zakupu.

(Dimatheus) #12

Hej,

:arrow: A no to faktycznie tandeta. A wcześniej poprawnie udało się zainstalować zawartość płyty?

:arrow: Próbowałeś ewentualnie zrobić obraz płyty na przykład Alcoholem? Też wyrzuca błędy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Galy1) #13

Wcześniej udawało się zainstalować bez problemu.O zrobieniu obrazu płyty nie pomyślałem dziękuje za pomysł.

(Dimatheus) #14

Hej,

Oczywiście w ustawieniach odczytu najlepiej zaznaczyć jak najniższą prędkość odczytu oraz korekcję błędów.

Daj znać, czy udało się zrobić poprawny obraz i czy instalacja z jego udziałem się powiodła.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Galy1) #15

Ja w internecie przeczytałem poradę,że włożenie płyty na 15 minut do zamrażalnika może pomóc.Gdybym kiedyś nie przeczytał,że ludzie wygrzewają karty graficzne w piekarniku,to pomyślałbym,że to jest bzdura,a tak teraz nie wiem,co myśleć.

(Dimatheus) #16

Hej,

Wygrzewanie kart graficznych to swoją drogą - zresztą też takowe kiedyś robiłem - efekt zakończył się powodzeniem i karta działała jeszcze poprawnie przez kilka miesięcy. Co do ochładzania płyt jestem nieco bardziej sceptyczny - po wyjęciu z zamrażalnika powierzchnia płyty się oszroni i to może być koniec płyty... Z tym więc bym raczej uważał.

Pozdrawiam,

Dimatheus