Błedy CRC na płytach bez rys

Na paru płytach występują błędy crc,a rys tam nie ma.Czy jest jakaś możliwość,zainstalowania oprogramowania.

Możliwe, że oczko lasera jest brudne.

Miałem Liton-a dvd nagrywarkę i występował ten problem,ta nagrywarka była dziwna.Kupiłem LG nagrywarkę Blue-Ray i ten,sam efekt występował.

Wykonaj skanowanie dysku twardego HDTune. Daj screena po skanowaniu z zakładki Error scan (nie zaznaczaj Quick scan) i Health.

Z błędami nagrania, to instalacja zawsze wątpliwa z takiej płyty. Chodzi o oprogramowanie. Może się da odzyskać i skopiować pliki jakimś małym Roadkil’s Unstoppable Copier, a potem prawidłowo nagrać. Nic nie ma do rzeczy zmiana nagrywarek i zganienie na laser. Prędzej chodzi o program. Na siedmioletnim starociu, burn aware free ciągle nagrywa, czy to obraz iso, czy dane. Sprawdza, co nagrał i jak nagrał.

Ale byle jakich płytek nie kupuj.

witam.

błędy crc są przeważnie błędami sprzętowymi i dotyczą fizycznych aspektów sprzętu.

najczęściej rzecz dotyczy,w przypadku instalowania programów z napędu, tegoż napędu lub pamięci ram.

najprościej jest w Twoim przypadku wyjąć jedną z kości ram i spróbować instalować.

Hej,

Przeskanuj problematyczne płyty przy pomocy Nero DiscSpeed - sprawdź jak program ocenia jakość płyt.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam,

sprawdź pamięć RAM, kiedyś widziałem jak konflikt modułów powodował sypanie CRC przy instalacji oprogramowania.

Pozdrawiam

Oto co mi,się ukazało podczas skanowania NERO.jpg Sprawdziłem płytę Scan Disc-iem i widzę,że płyta ma,błędy (płyta oryginalnie tłoczona) jaki chłam się teraz tłoczy.

Hej,

Niestety, z tym już nic nie zrobisz. Ewentualnie zostaje zgłoszenie do producenta, by wymienił wadliwy nośnik - bo jest to ewidentnie błąd w procesie tłoczenia płytki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tylko że usterka wystąpiła po 2,3 latach,a producenci wymieniają płyty do 90 dni od dnia zakupu.

Hej,

:arrow: A no to faktycznie tandeta. A wcześniej poprawnie udało się zainstalować zawartość płyty?

:arrow: Próbowałeś ewentualnie zrobić obraz płyty na przykład Alcoholem? Też wyrzuca błędy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wcześniej udawało się zainstalować bez problemu.O zrobieniu obrazu płyty nie pomyślałem dziękuje za pomysł.

Hej,

Oczywiście w ustawieniach odczytu najlepiej zaznaczyć jak najniższą prędkość odczytu oraz korekcję błędów.

Daj znać, czy udało się zrobić poprawny obraz i czy instalacja z jego udziałem się powiodła.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ja w internecie przeczytałem poradę,że włożenie płyty na 15 minut do zamrażalnika może pomóc.Gdybym kiedyś nie przeczytał,że ludzie wygrzewają karty graficzne w piekarniku,to pomyślałbym,że to jest bzdura,a tak teraz nie wiem,co myśleć.

Hej,

Wygrzewanie kart graficznych to swoją drogą - zresztą też takowe kiedyś robiłem - efekt zakończył się powodzeniem i karta działała jeszcze poprawnie przez kilka miesięcy. Co do ochładzania płyt jestem nieco bardziej sceptyczny - po wyjęciu z zamrażalnika powierzchnia płyty się oszroni i to może być koniec płyty… Z tym więc bym raczej uważał.

Pozdrawiam,

Dimatheus