Błedy CRC, POMOCY!

Cześć, mam taki problem, kiedy instaluje mi się jakaś gra albo rozpakowują mi się jakieś archiwa np. z grą to mi się wyświetla błąd CRC. Chcę wspomnieć, że na innych komputerach się dobrze instaluje i rozpakowuje bez błędów CRC. Nie wiem co mam zrobić żeby tych błędów nie było, robiłem formata i instalowałem od nowa windowsa i nic.Proszę o pomoc. Z góry dziękuję :frowning:

Przykładowe przyczyny: brudny/zużyty napęd CD/DVD, kiepska taśma sygnałowa, brudna/porysowana płyta - możliwa jedna, wszystkie lub ich kombinacje.

Komputer nówka wszyściutko czyściutkie i nie porysowane z kilku płyt instalowałem windowsa, w ogóle nie zakurzona płyta główna.

nie miałem na myśli płyty głównej tylko CD/DVD.

Napęd to SATA czy ATA? Jeśli ATA to zastosuj krótszą taśmę lub przełącz na gniazdo które jest bliżej od płyty głównej.

Ale jak ja to mam zrobić??? :?:

Co do błędów crc to jest dużo przyczyn

1 Przegrzewający się procesor w efekcie generuje właśnie błędy crc bardzo widać przy archiwach itp

2 Tak jak przedmówca problem z dyskiem bądź z kablem sygnałowym

3 Podkręcony CPU Powiązane to z przegrzewaniem U mnie generował błędy po zbyt dużym overclockingu

4 Napęd Mowie tu o kiepskiej jakości Napędach np ts-corp popularne w komputerach ntt

5 Zbyt szybko nagra płyta

6 płyta za 50 gr no name

Oczywiście to najpopularniejsze problemy ale tego kupa jest i długo by pisać

Pozdrawiam

Zostaw taśmy w spokoju, odkręć CPU (ustaw nominale 2,9 GHz) i wyjmij dwie kości pamięci. Jeśli rzeczywiście używasz Win XP 64 bit - to upewnij się, że masz aktualne sterowniki.

Jeżeli podkręcałeś procesor to masz najprawdopodobniej przyczynę

Nie mam podkręconego procesora, raczej nic się nie przegrzewa bo o tym alarmowały by mnie ustawienia sygnałowe lub wyłączenie się jednostki (komputer stacjonarny),nic nie grzebałem w biosie, mam jedną kość pamięci, i mam Windowsa 32bit.Nawet z pen-drive jak skopiuje archiwa z grą lub z czymś innym to mam błąd CRC.Na innych komputerach jest wszystko OK.Pozdrawienia z dalekiej krainy cyborgów

Prawdopodobnie ram do wywalenia. Przetestuj go programem Memtest x86. Jeżei wygeneruje byłędy, to niestety musisz wymienić kość na nową, lub oddać kompa na gwarancję, jeżeli masz. Może to też być dysk twardy. Ściągnij hd tune i podaj screena z zakładki health.