Błędy E7300 po podkręceniu

(Oxygene8) #1

Witam

Mój config koputera jest w podpisie.

Podkręciłem E7300 z 2.66 GHz na 3.0 GHz i zmieniłem tylko dzielnik pamięci 1:100. Napieć na CPU i RAM nie zmieniałem. Wszystko tak jak było. Komputer działał prawidłowo.

Chciałem go trochę podkręcić bo słyszałem, że ma duzy potencjał. Po podkręceniu temp. w zasadzie nie wzrosła.

Podkręciłem go na 3.2GHZ zmieniłem dzielnik na chyba 1:200 i podniosłem nie co napięcie na CPU, ale bardzo mało chyba o jedną pozycję. Na pamięciach nic nie zmaieniałem. Komputer działał prawidłowo. Jeadnak gdy na noc wyłaczyłem kompa łacznie z listwa. To gdy rano właczam dysk niby mieli ale monitor nie chce wystartować i zauważyłem że nie mam podwójnego startu jak to jest na P35. Wyłączam listwę i właczam ponownie i jest potem ok.

Problem ten występuję tylko jak jest CPU skręcony na 3.2GHz na 3.0GHz jst ok.

(Kabuto1378) #2

ale o co konkretnie chodzi, jak komputer się włącza to jest OK, chip P-35 ma jak wspomniałeś podwójne starty i jest chimeryczny w tym względzie, bios najnowszy?

(Technik Elektro) #3

podnieś nieco napięcie na cpu o kolejny krok, wrzuć screeny z cpu-z zakłada główna/memory.

(Oxygene8) #4

Chodzi mi o problem z uruchomieniem kompa bo nocnym wyłączeniu łącznie z listwą. Gdy rano chcę włączyć kompa to startuje dysk coś czyta ale ekran wogóle się nie włącza i gaśnie, wtedy restart i jest OK. Problem wystapił gdy proca wykręciłem na 3.2GHZ Biosu nie mam najnowszego,ale ten nowy wiele nie wnosi tylko sparwę oszczedzania energii. Nie chce aktualizować biosu bo jedna płyta IP35E padła mi przez to.

Podniosłem napięcie o jedną pozycję wyżej i przesyłam screen.

c5cdf5758133eefb.jpg

Więc tak dzielnik pamięci mam ustawiony na 1:1.20 (dla jasności nastepną opcję mam 1:1.25)

Napięcie CPU mam początkowo było 1.2125V potem 1.2325V i teraz wedle zaleceń ustawiłem na 1.2525V

Temp CPU wynosi teraz 23 stopnie.

Napiecie na RAM jest ustawione na AUTO

Może jeszcze go podkręcić do 3,5 GHZ

(steemm) #5

w biosie wyłącz EIST(czy jak sie ten tryb oszczędzania energii nazywał) podobno czasami to powoduje problemy

zwiększ napięcie na pamięciach na takie jakie producent zawarł w specyfikacji

(Oxygene8) #6

Witam Wracam ponownie do tematu. Ogólnie komp chodzi stabilnie na tych parametrach poniżej:

External Clock 330 MHZ

Multiplier Factor 10,5

DRAM Speed 1:1.00 (DDR2-660)

PCI EXPRESS 100 MHz

Napięcia:

CPU Core Voltage 1.2725

DDR2 Voltage 1.95

CPU VTT Voltage 1.2000

ICH 1.50V - 1.50

MCH 1.25V - Auto

CPU GTLREF 63.0%

Timingi mam ustawione na 5

Problem w tym, że OCCTPT3 i Ortos sypie błędami. Temp CPU w stresie dochodzi do 55-60 stopni. Nie wiem co z tym zrobić czy takie błędy mogą spowodować uszkodzenie CPU??

Może mi ktoś doradzić co mam źle. Podkreślam, że mam 2 rodzaje pamieci Corsair 2x1GB CL4 i 1GB GoodRam CL6

(Frog) #7

oxygene1976 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif