Błędy explorera po instalacji Windowsa Xp - BSOD 100000ea

Kupiłem komputer który spełnia śmiało wymagania Windowsa 7

Jednak zainstalowałem Windowsa XP SP3. Bo takiego Windowsa posiadam.

Po instalacji Windowsa i instalacji wszystkich sterowników z płyt dostarczonych do komputera,

wyskakują mi bez przerwy komunikaty o błędach “błąd eksplore” o różnych sygnaturach np.

http://img20.imageshack.us/img20/3073/oud9.jpg

Nie da się na nim pracować. komputer również sam się wyłącza. Co jest tego przyczyną.

Hej,

Błąd BSOD 100000ea najczęściej dotyczy sterowników karty graficznej. Dlatego warto je zaktualizować do najnowszej możliwej wersji. Jaką posiadasz kartę graficzną i jaką wersję sterowników?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdź za pomocą BlueScreenView co powoduje błąd (wstaw screena z programu).

zainstalowałem windowsa 7 i jest wszystko dobrze. Więc screna już nie zrobię. Mam jednak uwagę. Sterownik do karty graficznej dostałem przy kupnie komputera. To chyba by nie dawali mi jakiś starych sterowników. Ale sprawdze jaką wersję mam i napisze. Karta to radeon 7750. I chyba przez to nie wyłączał by się komputer przy przeglądaniu tylko plików.

Hej,

Wszystko zależy od tego, jak dużo czasu minęło od wydania karty.

Błędne działanie sterownika graficznego może powodować błędy w czasie dowolnych czynności.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kupiłeś przenośny komputer z konfiguracją sprzętową dedykowaną dla obsługi sterowników Windows 7 a nie Windows XP. Przerabiałem tę sytuację ze znajomym który na współczesnym komputerze za 1100 zł chciał uruchomić oryginalny Windows XP SP2 z PC, ponieważ żałował 350 zł na Windows 7. W rezultacie musiał go kupić i nic nie zaoszczędził bo nabył dzisiejszy standard.

komputer kupiłem stacjonarny ale moze tak być jak mówisz bo były naklejki na kompie z logo win7. I logo win 7 na płycie głównej. Windows xp nigdzie nie widziałem.