Błędy forum po aktualizacjach / uaktualnieniach

Tyle błędów już zostało zgłoszonych, większość jest zamiatana pod dywan. Szkoda, pamiętam jak na DP błędy i problemy naprawiało się od ręki.

Wszystko schodzi na “psy”, nawet tutaj.

To niedobrze… miałem nadzieję, że to żart.

No to jeśli może, to czemu cały czas coś szwankuje, cały czas są problemy? Ba - czemu pojawiają się wciąż nowe? Jeśli mogą, to niech to naprawią. :wink: Ale jeśli robią “wszystko co mogą”, a i tak cały czas są dość poważne błędy, to chyba nie mogą.
I ja mam nadzieję, że tak właśnie jest.

Bo czym innym jest chcieć, móc, ale nie zrobić, a czym innym chcieć, ale nie móc i dlatego nie zrobić.
Wysnułeś całkowicie przeciwny wniosek do tego co napisałem.

Kurcze, znów żartujesz? Pewnie nie, pewnie piszesz poważnie, ale…
Forum jest po stronie redakcji, to ich forum, na którym my piszemy. Oczywiście, że możemy pomagać w technicznym ogarnięciu forum, ale nikt nie ma prawa nas do tego zmuszać. I forma w jakiej to robimy też jest naszą sprawą.

Jak psuje się coś po stronie redakcji (nie wiem; silnik forum, jakaś baza, serwer, itp.), to jeden opisze dokładnie problem (a i tak być może nie uzyska efektu w postaci naprawy), inny po prostu napisze, co nie działa, a jeszcze kto inny wyrazi swoje niezadowolenie. I to wszystko jest informacją zwrotną, która powinna być brana pod uwagę.

Dodatkowo przypomnę, że mieliśmy (czy może nadal mamy, nie wiem), masę zaczętych i zapomnianych miejsc, gdzie użytkownicy zgłaszali problemy i wisiały one miesiącami, aż każdy zapominał, że są zgłoszone błędy. Potem otwierano kolejny kanał zgłaszania błędów i… to samo.
Tak na szybko: był jakiś bug tracker, były arkusze kalkulacyjne w chmurze do zgłaszania błędów, był wątek i odpowiedni dział na blogu, były wątki na forum, jest dział do zgłaszania błędów… za dużo tego.

No i na koniec powtórzę: mam nadzieję, że redakcja nie może tych różnych błędów naprawić, bo to ją w jakimś stopniu usprawiedliwia. Dużo gorzej byłoby, gdyby mogła, a jednak tego nie robiła. :slight_smile:

1 polubienie

Masz rację w tym co napisałeś. Jednak to nie usprawiedliwia tego, że temat do zgłaszania bugów stał się miejscem do opier…ania redakcji. I, że takie opr traktuje się jako normę. Paradoksalnie to więcej mówi o biorących w tym udział userach niż o redakcji. Wyczerpałem już siły na dalsza dyskusję w tym temacie.

Masz rację bo dyskusja tutaj o tym jest dosłownie jak ze ścianą, każdy wie lepiej tylko nikomu łapkami się ruszyć nie chce.

My możemy tutaj tylko sobie gdybać czy im się chce, czy nie chce. Mogą, czy nie mogą. Ale wygląda na to, że nawet nie chce im się tutaj napisać dwóch zdań, żeby to skomentować.

1 polubienie

Jak na forum pojawi się liczba 666 użytkowników to diabeł ogarnie serwery i będą artefakty u wszystkich :stuck_out_tongue:

Czat wygląda na naprawiony lub funkcje autootwierania wyłączono z jego opcji (dziwna funkcja jak dodali ją twórcy wtyczki).

Jednak fałszywy alarm, zmyliło mnie to, że nagle znów widzę przycisk jego otwierania, widać za daleko div wycinany.

Chcecie do tysiąca użytkowników forum dobić, ale to będzie wierudne kłamstwo bo gdyby tak było to byłoby 5x tyle wątków na forum i dyskusji. (17-09-2018 g. 5:18 rano)

Hej,

Spoko, spoko. Po szóstej nadal mamy 717 użytkowników on-line. :slight_smile: O, jest już 718. :smiley:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Ale to Redakcja ma zapłacić za programistę z zewnątrz? To tak nie działa. Najczęściej taki programista naprawi jedną rzecz, a zepsuje nieświadomie trzy inne. ASAP to patologia, przez którą może też powstają błędy, o których tu ludzie piszą. Problemem jest QA, a raczej jego brak, programista bez szerszej wiedzy w zastanym kodzie niewiele pomoże. Ewidentnie problem jest w w utrzymaniu z autorami silnika, którzy nie są w stanie przetestować tego co wpada na “produkcję”. ASAP tu jeszcze więcej zepsuje niż pomoże :slight_smile:

2 polubienia

Zacytuję klasyka: “witki opadają”…

Dwa lata radzenia sobie i pozostaje hak nad głową

Nie mógłby być jakiś xenforo?
Na meta discourse org - śmiga, jak śmigało. I co z tego? Zaplanowany sabotaż z forum dobreprogramy?

Oddelegować, nie zatrudnić, czyli jednemu ogarniętemu którego mają zatrudnionego dać do zrobienia jakieś istotniejsze fixy na forum.

Jak będzie grzebał nie tam gdzie trzeba i w innych modułach to owszem. Tylko pytanie czy to w tedy jest programista czy jakiś grzebek/specjalista w uda się, albo się nie uda, naprawiający błędy metodą prób i błędów.

Ale skąd chcesz naleźć ogarniętego w kodzie forum? Ciągle idziesz w stronę zatrudnienia kogoś bezpośrednio pracującego nad silnikiem forum, gdyż branie kogoś z zewnątrz do fixa jest bezcelowe. Wg mnie lepiej wesprzeć bezpośrednio Twórców silnika lub osoby już pracujące nad kodem. Niestety to są uroki “darmowego softu”, ale mało kto to widzi :wink:

1 polubienie

Trochę racji masz, ale w tym wypadku problemem nie jest chyba cena za silnik tylko dojrzałość tego projektu :wink:

Jednak to jest tylko forum dyskusyjne a nie system kontroli odpalania rakiet balistycznych z głowicami nuklearnymi :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Oczywiscie bezzstresowo Ty mozesz tu sobie mrugac oczkiem na forum. Ale co ma Ci odpowiedziec ten nieborak?
AAZX

2 polubienia

Ty tak serio z tymi ruskimi memami? Wątpię aby było tutaj wielu odbiorców tej radosnej twórczości cyrylicą… Tłumacz to na jakiś wspólny…

1 polubienie

“Ty naprawdę myślisz, że twoja praca jest stresująca?” :wink:

2 polubienia