Błędy graficzne w systemie i grach

Witam!

Mam mały problem, ponieważ na moim nowym komputerze pojawiają mi się problemy.

Mianowicie, gdy uruchamiam system pierwszy raz danego dnia, to na ekranie pojawiają mi się poziome kreski (dwie, czasem trzy, są niewielkie, ale rozciągają się przez pół ekranu i szpecą wszystko). Gdy uruchomię komputer ponownie, problem znika. Niestety nie fascynuje mnie uruchamianie komputera przez 2 minuty każdego dnia…

Oprócz tego, w grach pojawiają się błędy graficzne.

Dla przykładu:

Gra Mass Effect 2 - Po całym ekranie latają zielone kropki. Im dłużej działa gra, tym jest ich mniej. I tak po godzinie na ekranie migają mi ok. 3-4 kropki (ale nie znikają).

Gra Minecraft -

http://zapodaj.net/images/92ae527b9be6.png

Mój sprzęt to:

Płyta główna ASRock 970 Extreme3

Procesor AMD Phenom II X4 960T

RAM Corsair 2x4GB, 1600MHz DDR3

ATI Radeon HD4850

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 500W

Proszę o pomoc.

uszkodzona jest pamięć karty graficznej :roll:

jak się rozgrzeje, to luty lepiej przewodzą i problem częściowo ustępuje

ale z czasem się to nasili :cry:

karta jest do wymiany

W ustawieniach karty graficznej (AMD Vision Engine Control Center) Włączyłem opcję Overdrive i taktowania pamięci i GPU ustawiłem na najniższe. Póki co zniknęły problemy w grach, ale np. na zdjęciach w internecie nadal latają mi “kreski”.

http://zapodaj.net/images/1123fd2493f1.png

z czasem się nasili

na razie ich nie ma bo jest niższe taktowanie

ale wrócą

zbieraj kase na nowa kartę

Pisałem ostatni post 14, teraz mamy 23. Taktowania podniosłem trochę w górę, a większość problemów zniknęła. W grach nie napotykam żadnych błędów. Jedyne co, to przy uruchomieniu komputera nadal czasami lata jedna kreska.

Kolega trochę mnie oszukał. Ale mówi się trudno. Po wypowiedzi jednego człowieka i tak nie wysnuwałem wniosków.

A przeinstalowałeś sterowniki, jak to zazwyczaj robi się w takich wypadkach?

Kolega wcale Cię nie oszukał - takie bywają objawy padania kart, ale rozwiązywanie problemów hardware na odległość to trochę wróżenie z fusów.

powtarzam : problem wróci

na ekranie ma nic nie latać, nawet jedna kreska czy tez pół kreski

Na ten moment (28 kwietnia) nie mam ani jednej kreski, a w grach nadal wszystko jest ok (tak jak 23 kwietnia).