Błędy i problemy w Firefox 3,5xx

Witam wszem i wobec

problemy są dwa duże; trzeci lekko mniejszy

  • jeden dotyczy kopiowania tekstu lub adresu e-mail czy tez adresu http ze strony internetowej

  • drugi jest przy wyświetlaniu dużej ilości grafiki lub też przy szukaniu grafiki dość często jest wyświetlany błąd, iż wtyczka QuickTime video jest przestarzała ( coś w tym stylu) i trzeba ją zaktualizować

ad 1 - przy zaznaczeniu tekstu jakiegokolwiek, na jakiejkolwiek stronie nie działają klawisze [CTRL] + [C] czyli kopiuj, albo też działają jak chcą, i jest to obojętne jaki tekst, czy adres http czy adres e-mail - cokolwiek zaznaczone w Firefoxie, które występuje jako tekst nie ma możności tego skopiowania w jakikolwiek sposób

nawet z menu podtekstowego ( prawy klawisz myszki) brak opcji kopiuj dla zaznaczonego tekstu - a co znamienne opcja kopiuj działa na wszelkiego rodzaju grafiki - obojętnie na jakiej stronie, obojętnie w jakim formacie

ad 2 - przy stronach gdzie jest jakikolwiek skrypt czy też film, cokolwiek związanego z wtyczką QuickTime w 90% wywala się komunikat że wtyczka jest przestarzała i trzeba ją zaktualizować.

za pierwszym razem ją zaktualizowałem - za drugim już byłem lekko zirytowany

teraz wtyczka jest wyłączona na stałe, komunikatów nie ma - a zamiast QuickTime jest RealAlternative i czasem też się wywala taki komunikat, ale z mniejszą częstotliwością

problem trzeci - połowa funkcji z prawego klawisza myszy nie działa w Firefoxie, za to działa z paska narzędzi nawigacyjnych ( np: pokaż źródło strony, zapisz stronę jako, itp)

reinstalacja nie pomaga, usunięcie dodatków ( obsługa stron japońskich, chińskich znaki hiragana-kandjii, tłumacz japońsko-angielski, FlashGot, AdBlockPlus) też nie pomaga

w innych przeglądarkach ( IExplorer 7, Safari3, Opera 9) wszystko działa bez problemów.

tylko proszę bez tekstów żebym zmienił na operę czy inne cóś … nie w chodzi to w rachubę jakąkolwiek

moja puszka i jej wnętrzności : procesor Sempron AM2 3000+, płyta Gigabyte seria 6S, pamięć 2x1 GB GoodRam 667, HDD Samsung SpinSeries 320GB SataII

System Windows eXPerience Proffesional MSDNseries 2005 SP2, MS Office 2000 PRO, OOffice 2 UXsystems, KLite Codeks Pack, kilka programów do tworzenia stron ( Nvu, Kompozer, Advanced Effect Maker, Effective Site Studio)

dziękuję za jakąkolwiek odpowiedz

nie

zrobiłem formata

nic nie pomagało

po formacie to nie zainstalowałem najnowszego FF tylko wersję 3.0 - i nie ma zaznaczonej autoaktualizacji :slight_smile:

wtyczki i inne dodatki tak samo

próbowałem SeaMonkey - uuu ale się przewiozłem - dostało kopa :slight_smile:

wiem gdzie był błąd - AllPlayer wprowadził do systemu nowe wtyczki, które się gryzły ze starymi-nowymi i stąd zamieszanie w QTime

kopiowanie było błedem w FF - czegoś tam brakowało, błedy w sciąganiu - zdarza się