Błędy i resety


(Kosior6) #1

Witam. Mam znowu kilka problemów z kompem :(.

  1. Pojawił mi się błąd po którym nastapił całkowity zwis. A błąd wygladał mniej więcej tak. Małe okienko na srodku na pulpitu, i w belce tytułowej tego błędu było cos takiego: EXPLORER.EXE - Błąd systemu. A w okeinku było napisane: UNKNOW HARD ERROR. Ten ekran pojawił się dopiero raz i po włączeniu foobara i prubie włączenia piosenki. Po resecie było juz dobrze. Do czasu kiedy próbowałem włączyc Operkę, kliknełem na ikonkę Opery i zwis :evil: pozostał mi tylko twardy reset. Po resecie po wpisaniu hasła kom zwiesił się :twisted: i znowu po twardym resecie szysto dobrze sie załadowało i tak jest do tej pory.

  2. Każda pruba zamknięcia systemu kończy sie BluScreenem, zebym aktualizował BIOS i coś tam jeszcze. Jest tak ze klikam zamknij, potem jest trwa wylogowanie, trwa zapisywanie ustawień i w miejsce trwa zamykanie systemu jest BluScreen. Co mam z tym zrobic. ??

Z góry dzieki za pomoc.

PZDR.


(Kpr2877) #2

Spróbuj zabootować płytę Windowsa i uruchom konsolę odzyskiwania.

Wpisz taką komendę - chkdsk X: /r - gdzie X to litera twojego dysku.

Przeprowadź tą operację dla wszystkich twoich patrycji.

Podaj wszystkie informacje z tego BlueScreena. Być może masz problem z ACPI.

Pozdrawiam :slight_smile:


(Kosior6) #3

Tego problemu narazie nie ma dzisiaj włączyłem i wszystko jest OK.

Więc może to zdarzyło sie jakos przypadkowo, w dzienniku zdarzeń był błąd ale tylko jeden więć może to się już nie powtórzy.

W tym bluscreenie nie ma nawet kodu błędu. Jest cos o tym że jesli pojawia sie to pierwszy raz to zresetować komputer, a jesli sytuacja sie powtórzy to ukatualnic BIOS płyty głównej i sprawdzić pamięc na błedy. Kupiłem przedwczoraj 512 RAM'u i problem sie powatarza, był juz kiedy miałem 128, ięc to raczej nie wina ramu. Aha i na nocke zostawiłem MemTesta i nie wykrył żadnych błędów, wiec to nie pamięć.


(Kpr2877) #4

Pokombinuj w ustawieniach Biosu z ACPI.


(wieszak) #5

http://support.microsoft.com/default.as ... l%3B306599

http://support.microsoft.com/default.as ... l%3B314474

http://support.microsoft.com/default.as ... l%3B900004

Ja bym jeszcze zajrzał do podglądu zdarzeń może coś sie też wyjaśni tam.


(Kosior6) #6

Dzieki problem z resetami zniknął sam :slight_smile: A te BlueScreeny na końcu pojawiaja się nadal, lecz zauwazyłem, że dzieje się tak jeśli ingeruj w jakies ustawienia systemu, np. instalacja programu, jesli tylko siedze w necie i słucham muzyki to jest OK i sie wyłacza normalnie.

wieszak Dzięki, poczytam te supporty.