Błędy na dysku-Hiren's bootCD-pomoże?

(Cinus4444) #1

Witam

Mam taki problem: mam laptopa Toshiba Satellite z dyskiem twardym 320 GB. System nie chce się włączyć, a przy próbie instalacji wyświetla mi się komunikat że na dysku znajdują się niespójności.

I w związku z tym otworzyłem xp-ka live cd i włączyłem HD Tune i zostało odnalezione 8 błędów.

Po czym uruchomiłem Hiren's Boot CD 14 w celu usunięcia tych błędów. I tu jest problem- nie wiem co uruchomić żeby usunąć te błędy.

Mam nadzieję że ktoś znający się na rzeczy mi pomoże

Pozdrawiam

cinus4444

(Drobok) #2

Popróbuj programów z sekcji hdd recovery, czy jakoś tak. Btw nie łatwiej byłoby zbootować z płyty xp i w konsoli odzyskiwania wpisać:

chkdsk dysk /p /r

(Cinus4444) #3

Tym już próbowałem i kilka sektorów zaklajstrowało. Ale szczerze powiedziawszy nic mi to nie dało.Bo całe 8 zostało i systemu się nie da zainstalować.

A co do HDD Recovery to nie wiem która opcja za to odpowiada i czy taka opcja występuje w tym programie.

Więc dziękuje i proszę o kolejne rady

I wydaje mi się że lepiej może by użyć HDD Regenerator

(Drobok) #4

Jeśli chkdsk nie pomógł, odpal mhdd. Zrób skan, jeśli nie pomoże masz fizyczne bad sectory. Możesz wypróbować zerowanie dysku za pomocą w/w programu. Jeśli nie pomoże, pozostaje wydzielenie części dysku z bad sectorami.

(Longhorn2009) #5

Jak są to typowe błędy logiczne, a nie fizyczne bad-sektory to wystarczy odpalić chkdsk czy z poziomu systemu - jeśli startuje, czy z poziomu płyty instalacyjnej systemu Vista/7 (tryb naprawy-Wiersz poleceń-wpisujemy polecenie z ew. dodatkowymi przełącznikami).

Na błędy fizyczne nie ma 100 proc skutecznej metody, można stosować zerowanie, czyli tworzenie logiki sektorów od 0 - stąd nazwa "zerowanie" tyle że nie zawsze to skutkuje naprawieniem dysku. Osobiście testowałem tą sztuczkę na jednym z dysków, ale okazała się nieskuteczna. Za to sprawdziłem, w którym miejscu są błędy i odpowiednim układem partycji doprowadziłem dysk do stanu, gdzie wydawał się sprawny, a system nie sygnalizował błędów.

(Cinus4444) #6

Spróbuję tym mhdd, a jeśli nie to następną metodą.

Wielkie dzięki za rady i jeżeli znacie jeszcze jakieś to proszę o opisanie a ja je będę sukcesywnie po kolej testował.

(slawex1983) #7

Spróbuj programu HDD Regenerator z pakietu Hirensa. Jest cień szansy, że uda się przywrócić życie dyskowi.