Błędy na dysku twardym

Witajcie, mam problem z dyskiem w laptopie. Strasznie wszystko się zacinało, więc przeskanowałem HD Tune i wygląda to tak jak na zdjęciach. Dysk nie jest stary, ma zaledwie rok. Da się coś z tym zrobic, czy dysk na śmietnik?

post-54879-0-10274600-1392309882_thumb.p

post-54879-0-07927400-1392309887_thumb.p

Hej,

 

Pokaż screena z programu CrystalDiskInfo.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dysk złom. Pozycja 05 smart.

A nie da się zablokowac uszkodzonego sektoru? Czytałem o programie HDD Regenerator, da się coś takiego z nim zrobic?

Dysk ma najprawdopodobniej problem z elektroniką, jego stan będzie się pogarszał.

 

Czyli laptop/dysk jest na gwarancji.

I parametr C7, posypał się prawdopodobnie kontroler dysku, wtyczka lub kontroler płyty,albo takie przekłamanie odczytu?

Hej,

 

Możliwe, że to przekłamanie - warto by sprawdzić parametry innym programem (CrystalDiskInfo) bądź oprogramowaniem producenta dysku.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok, jutro podłączę ten dysk i sprubóję tym programem co mówicie. Dysk ma rok, ale nie mam już gwarancji bo był wymieniany tydzień przed zakończeniem gwarancji na laptopa i dzisiaj na infolini powiedzieli mi, że gwarancja na dysk skończyła się razem z gwarancją laptopa. Nie wiem co się dzieje, bo to już 3 wymiana dysku w ciągu 3 lat, a normalnie używam komputer, jedynie co to kilka razy zabrakło prądu i się wyłączył przez to, czy to możliwe że po tym tak się uszkodził dysk?

Bo to może być problem płyty?

A można to jakoś sprawdzic? Nie chciałbym znowu za rok kupowac kolejnego dysku…

Trzeba monitorować parametr C7 w smart nowego dysku - ma być ZAWSZE 0.