Błędy na dysku

Witam, w programie HD tune wykazuje błędy na dysku (2czerwone kwadraciki}

W biosie test hard disc- zatrzymuje i wywala komunikat ,hard drive fail ‘’

Czy to uszkodzenie dysku czy może system Windows?czy jest taka możliwość że to przez Windowsa bo pojawiło mi się to jak zaktualizowałem VISTY NA WINDOWS 7

Pojawiło ci się w momencie, w którym głowica napotkała na uszkodzony sektor. Wcześniej po tym obszarze nie jeździła dopiero podczas zmiany systemu, dlatego wywaliło błąd który powstał najprawdopodobniej już wcześniej tylko teraz został odkryty. Zrób odczyt SMART i podaj.

Generalnie taki dysk twardy nadaje się do wymiany - więc lepiej od razu kupić nowy i spróbować skopiować dane 1:1 (oczywiście z pominięciem błędnych sektorów) - polecam do tego Clonezillę (http://www.clonezilla.org/).

a ja polecam przeskanowanie dysku programem HDDRegenerator, który potrafi naprawić część uszkodzonych sektorów.

Ten soft pomógł mi z moim dyskiem, który miał 3 bad sektory, zostały naprawione i dysk działa do dziś

Ja osobiście nie polecam takich programów - dysk twardy to urządzenie mechaniczne i często jest tak, że jeśli pojawią się złe sektory, to nawet po “takim naprawieniu” j.w. mogą się pojawić kolejne złe sektory nieopodal wcześniej uszkodzonych miejsc.

Dalsze używanie dysku twardego ze złymi sektorami może pogorszyć jego stan.

czyyli reasumując nie jest to na 100% wina systemu???bo gdzieś czytałem że system też może pokazywać blędnie uszkodzenie dysku

Tak, nie jest to wina systemu, gdyż napisałeś że już BIOS na początku informuje Cię o problemie z dyskiem - zatem nie ma to nic wspólnego z systemem Windows.