Błędy na pamięci Elixir

Witam !!

Mam taki problem poniewaz z 1.5 roku temu kupilem 512 mb ramu elixir, ramy są w dwóch kościach po 256mb. Problem polega na tym ze na jednej z kosci wykrywa mi mnustwo błędow nawet nie jestem wstanie powiedziec ile, a druga jest czysta. Testowalem takimi programami MemoryGold, Memtest 86 obydwa programy pokazaly błędy na tym module. Komp często sie resetuje i wiesza. Czy na podstawie testu programu MemoryGold lub innego jest mozliwosc ze mi tą pamięć wymienią?. Z pamięcia chodzilem do nich dwa razy za kazdym razem mowili ze jest sprawna i mi ją oddawali. Dodam jeszcze ze byla testowana na innym kompie i tez pokazywala bledy. Co mi radzicie z tym zrobić bo troszkę szkoda odpuścić.

Za komentarze z góry dziękuje. All Pozdro

Witam.

Wyciąg dobrą pamięć i tą złą włóż do tego drugiego gniazda (gdzie była dobra pamięć) i jeszcze raz zrób test. Przedmuchaj dobrze ją i gniazda.

Złączono Posta : 04.01.2007 (Czw) 23:22

Jeśli jest ona obarczona gwarancją dłuższą niż te 1,5 roku to tak, powinni ją zareklamować

Juz próbowalem ze zmianą slotu, jeszcze spróbuje przeczyścic styki. Pamięci ejst objęta 2-letnią gwrnacją, ale jak ją reklamuje to twierdzą że sie nie opłaca wysyłać do producenta skoro pamięć jesy sprawna.

Wystarczy jeden błąd i pamięć musi być wymieniona.

A na jakiej podstawie to stwierdzili? Tak jak właśnie pisał Tobi: wystarczy jeden błąd i… wymiana. Dobrze ją przedmuchaj, bo kurz przenosi ładunki statyczne, a jak nie pomoże to ją zareklamuj bezwzględnie.

On tej pamięci nie testowali programami tylko stwierdzili, że testowali w kompie i że niby system parcował stabilnie.

ile? 2 minuty? co robili w systemie?

Nic?

Powiedz, że poszedłeś do informatyka (Twojego szwagra) i on Ci kazał to zareklamować. Nie ma wątpliwości jeśli 2 różne programy wykażą błędy.

Powiedzieli mi, że komputer pracował na tej pamięci dłuższy czas i chyba po internecie chodził. Pójde któregoś dnia do nich i może własnie powiem to co zaproponował Grzesiekk. Ale jeszcze przeczyszcze styki i slot.

Za pomoc wszystkim Wam dziękuję.

Sprawdź tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Pamiętaj jeden błąd jest podstawą do naprawy lub wymiany modułu pamięci - jak coś postrasz ich Rzecznikiem do Spraw Konsumentów.

Gumis0303 powiedz, że pamieci nie testuje się w systemie, tylko programem. Mają przy Tobie odpalić metest’a i obserować go wraz z Tobą.

McDracullo ma racje maja przy tobie odpalic memtesta i wtedy sie okaze czy kość ma błędy.Jak bedzie miała chociaż jeden błąd to mają dać nową i nie daj sie wykiwac walcz o swoje :slight_smile:

Ja mam Twinmosa z błędami, chociaż komp chodzi bez problemow. To super co mówicie o tej gwarancji w związku z tymi błędami. Jak ja znalazłem błędy na swojej to w jakimś innym sklepie niż kupiłem pamięć, “informatyk” powiedział że to normalne że na pamięci są błędy i że reklamacji z tego powodu zgłaszać nie mogę. Tak was teraz poczytałem i zacząłem szukać tego świstka i nie mogę znaleźć, chociaż podejrzewam że teraz to mi sie już gwara skończyła…

Czy ja już mówiłem kiedyś że nie cierpię informatyków od sprzedawania komputerów…?

Witam.

a czy Twinmos nie daje czasem wieczystej gwarancji??

kiedyś nie wszyscy dawali wieczystą gwarancję.