Błędy ortograficzne

Czy bledy ortograficzne na czerwono zaznaczane sa automatycznie przez (hmm jak to nazwac?) program czy tez jest to robione recznie przez moderatorow…?

Czy nie lepiej by bylo gdyby bledy byly poprawiane a nie tylko wyszczegolniane?

Są robione ręcznie!

A sposób ich unaocznienia jest zależny od osób odpowiedzialnych za moderkę. Zwróć uwagę, że błędy wyszczególniane (na czerwono) są jednocześnie błędami poprawionymi! Nie trudno bowiem wychwycić kontekst błędu!

Nie widzę problemu, by robić kolejną zawieruchę tematyczną!

no wlasnie o to chodzi ze nie sa

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ight=k%B1d

Mówiąc to - mam na myśli, że są błędami poprawionymi - bo wpatrując się w ich “czerwone zaznaczenie”, automatycznie narzuca się wszystkim ich poprawna konstrukcja.

Jest to tak oczywiste, ze chyba nie ma potrzeby robić do tego ekstra bibliografii! 8)

A ktoś mi kiedyś mowil, ze to autocenzura… tylko nie pamietam kto… :expressionless:

poprawianie bledow ortograficznych?

chyba cos pomyliles :slight_smile:

Boczi ma rację - ja pamiętam kto… :twisted:

oswiec mnie, prosze :slight_smile:

Tego typu zapamiętanych spostrzeżeń nie sprzedaję!

Polecić mogę jak zawsze “szukajkę” forumową.

Natomiast zastanawiam się o co tak naprawdę biega Strumienianin? :roll:

Piszesz bardzo ładnie :slight_smile: - ortografa + styl = perfekcja!

Więc po co drążysz temat… ? :expressionless:

dzieki, zawstydzasz mnie :oops:

a biega o to… ze jak cos mnie denerwuje to o tym mowie otwarcie…

moze uda sie cos zmienic

zauwaz ze wlasciwie nikt nie moze powiedziec ze robie to dla siebie :slight_smile:

Poprawka Strumienianin! :twisted:

Zapominasz o polskich znakach! :stuck_out_tongue:

Dla mnie to jest pójście na łatwiznę, albo świadczy o tożsamości z pokoleniem “młodych” wychowanych na SMS-ach - co ich oczywiście nie usprawiedliwia! :twisted:

Znam tu mnóstwo “młodych” piszących poprawnie z polskimi znakami! :slight_smile:

I do tego wykwintną polszczyzną… 8)

ja nie zapominam… ja to robie z premedytacja

Przyznaje ze uczylem sie pisac na klawiaturze glownie na komunikatorze gg… a tam jakos wiekszosc znajomych pisala bez polskich znakow wiec ja tez tak pisalem…

no i tak zostalo… piszac z polskimi znakami pisze dwa razy wolniej… wybija mnie to z rytmu

Dla mnie jest to lekko “nie teges” i w sumie możesz sobie podać łapkę z tymi, co im się trafi błąd ortograficzny!

Różnica natomiast jest ewidentna: oni - nie wiedzieli jak poprawnie napisać, a Ty - sobie ułatwiasz i jak sam mówisz: “robisz to z premedytacją”.

A puenta jest taka: i ONI i TY - jednakowo kaleczycie nasz język! :frowning:

mocno powiedziane…

będę miał o czym myśleć przez pół nocy…

może faktycznie (nie fucktycznie jak to czasem pisze Asterisk :wink: ) trzeba zacząć pisać polskie litery… hmm

Zauważ w jakim kontekście to było pisane.

A poza tym - możesz sobie przejrzeć moje posty - zawsze

mnie drażniła maniera braku polskich liter w postach.

Nie ukrywałem swojego negatywnego podejścia do

stosowania w nich manier, wziętych zywcem z komunikatorów

i niechlujstwa językowego.

W końcu - do czego się śpieszyć, przecież istotna jest treść.

Dlaczego wykorzystywać, z czystego wygodnictwa,

redundancję językową, zamiast pewnej elegancji.

Czasem zdarzają się błędy - ale taka premedytacja ???

Jeśli strumienianin chce pisać bez polskich znaków to niech tak będzie. Przecież nie będziecie gonić każdego kto pisze bez ‘ogonków’ :wink:

Ja to choćbym chciał to nie potrafie pisać bez polskich znaków :smiley: Póbowałem kiedyś,owym sposobem pisać w komunikatorze dla zwiększenia prędkości pisania,ale długo tak nie pociągnąłem :smiley:

Pewnie, że nie - ale może mnie to drażnić, prawda ?

Zwłaszcza w sytuacji, gdy jestem wzrokowcem :stuck_out_tongue:

no to pewnie zauważyłeś, że od wczoraj zacząłem używać polskich liter.

Nie jest to łatwe ale może się nauczę :slight_smile:

Czego się nie robi dla wzrokowców :wink:

Hehe ja też do pory gdy nie zacząłem pisać na tym forum więcej nie używałem polskich znaków, ale teraz używam i mi to nawet się podoba- jakoś ładniej wygląda :x