Błędy po aktualizacji do 8.1

Odwlekałem aktualizacje mojej 8, aż do momentu gdy wyskoczyło, że komp będzie uruchomiony za 4 godz. w tym właśnie celu i nie było opcji odrzucenia tego. No i po tym się system posypał, nie mogę opróżnić kosza, w moim komputerze nie mogę rozwinąć menu ppm, nie działa eksplorator plików, komp wolniej chodzi ogółem np otwieranie folderów i jeszcze parę krzaków, które nie pamiętam a drażnią bardzo. Wszystkie te operacje kończą się jakby zresetowaniem explorer.exe jak np. w win xp bym to zrobił.

No i teraz nie wiem co robić, zrobię formata z partycji recovery, no ale znów mi wyskoczy aktualizacja do 8.1 i jestem pewnien, że znów się posypie wszystko. System czysty (logi i antywirus).

Jest opcja formata i np wyłączenia aktualizacji, abym nie miał 8.1? Na 8 wszystko śmigało jak należy.

Acer E1-571G.

Możesz zaryzykować jeszcze z tym 8.1, ale w formie takiej że teraz pewno będziesz musiał przywrócić system z recovery, po tym wgrywasz wszystkie najnowsze sterowniki dla swojego sprzętu i nie instalujesz żadnych programów i najlepiej nie wprowadzaj większych zmian w systemie. Po tym wrzuć aktualizacje do 8.1 ze sklepu (mogą być wymagane pewne aktualizacje Windows Update, więc wgraj tylko te wymagane). Po zakończonej aktualizacji (co zajmie pare godzinek) zaobserwuj wtedy efekt. System powinien wtedy już działać prawidłowo.

Właśnie boje się tego ponownie robić, bo wszystkie aktualizacje wcześniej na bieżąco były i taki krzak po uptade. A komp służy głównie od neta i muzyki, także nic nie robię tutaj żadnych większych zmian jak napisałeś.

Z aktualizacjami windowsa jest już tak, że co aktualizacja to inny wynik. To tak jak z ostatnimi hotfix’ami http://forum.dobreprogramy.pl/ms-przeprosiny-po-wgraniu-poprawki-kb3000853-t489957/ u jednego nie ma problemu (np. u mnie), a u innych kończy się formatem.

Jak już uważasz, jeśli masz troche czasu i chęci możesz zrobić jak mówiłem, aktualizacja do 8.1 nie słyszałem aby była niezbędna generalnie.

Longhorn2009- Mam pytanie jak się ustrzec przed takimi problemami jak kol.“dudips” przed automatyczną aktualizacją skąd wiadomo jakie są potrzebne sterowniki i skąd je pobrać.  Mam również windowsa 8 i  póki co nie dopuszczam do aktualizacji Win-8.1 z powodów tutaj opisywanych.

Podpowiedź dla #- dudpisa - tutaj ten temat był opisany link -  http://forum.dobreprogramy.pl/jak-nie-dopu%C5%9Bci%C4%87-do-aktualizacji-systemu-t488542/ 

Aktualizacja do 8.1 przynajmniej w początkowej fazie była tylko w sklepie MS. Dopóki tam nie wchodzimy jesteśmy “bezpieczni”, choć oczywiście uproszczając, bo żeby w ogóle wgrać aktualizacje do 8.1 należy kliknąć w wyraźny komunikat http://swiatoffice.pl/blog/files/brak-aktualizacji-windows-8.1-w-sklepie-windows-03.png (tutaj fioletowy). O sytuacji aby aktualizacja do 8.1 wgrała się razem z aktualizacjami z windows update nie słyszałem, z resztą sam poradnik od MS mówi, że trzeba wejść do sklepu http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/update-from-windows-8-tutorial

Dla pewności można ustawić windows update w tryb ręcznej instalacji aktualizacji (Wyszukaj aktualizacje, ale pozwól mi wybrać, czy je pobrać i zainstalować) http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/change-windows-update-installation-notification#1TC=windows-7 Przeglądając wcześniej listę, co ma się zainstalować na pewno unikniemy niechcianego update’u.

Co do aktualizacji sterów, najprościej wejść na strone producenta sprzętu i sprawdzić czy są nowe wersje sterów. Dla laptopów najlepiej szukać aktualizacji na stronie producentów układów, nie producenta laptopa. Czyli np. mając laptopa Lenovo nie szukamy sterów na stronie lenovo dla konkretnego, naszego laptopa ale na stronie np. Realteka odpowiednio dla np. karty sieciowej. Poszczególne modele podzespołów można poznać np. w Aida64 (płatny) czy speccy.

Instalując stery prosto ze stron producentów na pewno wgramy najnowsze, więc rośnie szansa że będą kompatybilne z 8.1.

Aby wyłączyć powiadomienie o uaktualnieniu do windowsa 8.1 :

 

Metoda 1:

 

  1. Naciśnij na klawiaturze klawisze  win+r  i wpisz komendę  regedit

  2. Przejdź do klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\UpgradeNotification

  1. Zmień wartość  UpgradeAvailable  na " 0".

Metoda 2:

 

  1. Naciśnij na klawiaturze klawisze  win+r  i wpisz komendę  regedit

  2. Przejdź do klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\WindowsStore

Jeżeli taki klucz nie istnieje, utwórz go ręcznie. 

  1. Utwórz nową wartość DWORD o nazwie  DisableOSUpgrade  i ustaw jej wartość na " 1".

 

Metoda 3:

 

Odinstaluj i ukryj aktualizacje  KB2973544KB2885699  oraz  KB2871389.

 

Aby odinstalować aktualizację, naciśnij klawisze win+x i wybierz Programy i funkcje. Kliknij Wyświetl zainstalowane aktualizacje. Kliknij na danej aktualizacji prawym przyciskiem myszy i wybierz odinstaluj.

 

Aby ukryć aktualizację, otwórz  Windows Update  w Panelu sterowania. Po wyszukaniu aktualizacji kliknij na " x aktualizacje są dostępne", aby wyświetlić ich listę, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na danej aktualizacji i wybierz  Ukryj aktualizację.

Powiedzcie mi. Czy takie błędy podczas rovienia aktualizaji są często, czy to tylko jakiś wyjątek? Od jakiegoś czasu odkładam aktualizję do 8,1 i powiem szczerze że byłam już prawie zdecydowana. Teraz gdy przeczytałam o tych problemach, to trochę mi się odechciało. Jeśli coś będzie nie tak to będę musiała jechać do informatyka i prawdopodobnie zostawić lapka na kilka dni, a na to nie mogę sobie pozwolić.

Zdecydowanie większość aktualizacji się udaje.

witam a czy instalując win 8.1 z płytki lub pendriver’a  mam szanse uniknąć problemów? Instalowałem win 8.1 ze sklepu MS i skończyło się to 2 tygodniową odprawą lapka do serwisu .

Trochę minęło, ale zrobiłem formata z recovery, zainstalowałem pare podstawowych programów jak Opera itp, no i po aktualizacji do 8.1 śmiga narazie bez problemów. Dziękuje za pomoc, można zamknąć.