Błędy poczas instalacji systemu

Witam,

kilka dni temu dostałem w prezencie komputer PC. Jestem użytkownikiem laptopa, ale pomyślałem, że PC się przyda, zrobię sobie włąsną chmurkę w domu i będzie fajnie. Podpiąłem wszystko jak nalezy, włączam, i tu pojawił się pierwszy problem. System nie mógł zostać załadowany, error. OK, coś jest skopane, pozatym i tak chciałem na nim postawić Linuxa, więc szybko wypaliłem płytę z Ubuntu. I tu pojawił się kolejny problem - nie chcę mi zabootować tej płyty, czyli po prostu nie mogę włączyć instalatora. Napęd jest dobry, więc nie ma mowy, żeby to było problemem. W ustawieniach BIOS, oczywiście napęd DVD jest jako pierwszy napęd do bootowania. Posiadam tez starą płytę z Windowsem XP, więc pomyslałem, że spróbuję - niestety to samo. Nie udało sie zabootować płyty.

Mam nadzieję, że jest to jakaś prosta przyczyna, której nie potrafię odgadnąć. Dwa lata użytkowania laptopa i człowiek może zapomnieć niektóre rzeczy. Aha, dodam, że nie ma możliwości bootwania z USB, więc instalacja systemu z Pendrive’a odpada. U ustawieniach BIOS wykrywa zarówno HDD (1 master IDE), i napęd (2 master IDE).

Nie wiem jakie jeszcze informacje mogą być potrzebne, także proszę pytać a sprawdzę/zrobię zdjęcie, co potrzeba.

Aha, nie wiem czy to istotne, ale podczas gdy na ekranie wyświetla się “Press any key to boot from CD” pojawia się także taki komunikat:

“PXE-E61: Media Test Failure, Check Cable”

Z góry dzięki za pomoc.

Masz jak pożyczyć napęd i sprawdzić czy na innym napędzie też jest problem? Albo odwrotnie - sprawdź czy dobrze nagrałeś płytę, czy u kolegi jest ten sam problem.

Wygląda na problem sprzętowy, albo z napędem, albo z czymś innym. Poleciłbym Ci sprawdzić sprzęt: vista-nie-laduje-sie-t484584.html?hilit=memtest#p3053183, ale w tej sytuacji to niemożliwe.

Spróbuj wymienić też taśmę, może jest uszkodzona i dlatego płyty nie chcą bootować.

Nie mam niestety możliwości sprawdzenia napędu, ani pożyczyć. Możliwe jest, żeby np. dysk/napęd był źle podłączony na taśmach do płyty głównej? Mam też drugi dysk, podłączyłem z ciekawości i jest ten sam problem.

Dimhil ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.