Błędy podczas instalacji systemu Windows XP

Po sformatowaniu dysku HDD, gdy włącza się instalacja win xp pokazuje mi się taki komunikat:

Błąd:

SXS.DLL: błąd składniowy w pliku manifestu lub w pliku zasad " F:\I386\asms\10\MSTF\WINDOWS\GDIPLUS.MAN" w wierszy 4

Czym to jest spowodowane? i jak to naprawić, ew. co może być zepsute?

pożyczyć płytkę z Windows od kolegi. Prawdopodobnie płytka uszkodzona.

Pożyczyłem od kilku znajomych i wciąż to samo, próbowałem z kilku płytek i cały czas ten sam problem.

Dodane 22.08.2009 (So) 19:43

To musi być coś innego niż płytka, ponownie to się pojawia

SCREENY:

dsc002091024x768.th.jpg

dsc002101024x768.th.jpg

z ciekawości sprawdziłem płytkę z której instalowałem na innym PC, i NIE MA TEGO BŁĘDU!

Proszę o pomoc, odchodzę już od zmysłów, sprawdziłem RAM memtestem, nie ma błędów, co to może być?

Zobacz na innym twardzielu.

spróbuj na innym napędzie… mi czasami to pomaga :slight_smile:

Tylko że nie mam innego, jest do tego jakiś program?, bo dysk jest na SATA, ale wcześniej zintegrowałem z windowsem, sterowniki SATA, na innym kompie z dyskiem sata nie miało kłopotów.

hmmm, może spróbuj zainstalować na VirtualBoxie?

Sterowniki do SATA sa/musza byc dobre bo by ci instalator w ogole dysku nie wykryl.

Co do problemu to moze byc wiele przyczyn, plik o ktorym piszesz jest zgrywany do tymczasowego katalogu na twoim dysku(potrzebnego do instalacji) - jesli wystepuje z nim problem to albo masz “walnienta” stacje cd (zacina sie w okreslonym miejscu), hdd (wyszukaj tzw.“bad secktors”/sformatuj jeszcze raz dysk) sprawdz ram.

W ostatecznosci wyciagnij wszystkie komponenty z kompa- zostaw karte graficzna, hdd, cd, i jedna kosc pamieci. przyczyn moze byc milion

Prawdopodobnie to coś z HDD, spróbuję zerowania dysku, może to coś pomoże. Tak to jest jak się kupuje kompy w Media Markt.

też myślę że to coś z dyskiem ja bym użył hdd regeneratora :slight_smile:

Niestety…po zerowaniu hdd, program hdd regenerator nie wykrył błędów, niestety podczas instalacji, pokazuje mi się coś takiego:

dsc002111024x768.th.jpg

Czy to wina płytki? jeżeli nie to czego może być?

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Może ktoś wie, co to może być? próbuję już z kilku oryginalnych nośników, i jak nie wyskoczy błąd podany w 1 poście to ten powyższy, dysk po zerowaniu, co zrobić? :cry:

Mówię, skombinuj jakiś dysk, inaczej nie da rady.

Znalazłem na strychu jakiś dysk ale na ATA, i teraz pytanie: jeżeli nadal będzie to ten sam błąD, TO CO TO JEST?

Dodane 24.08.2009 (Pn) 20:53

Znalazłem na strychu jakiś dysk ale na ATA, i teraz pytanie: jeżeli nadal będzie to ten sam błąD, TO CO TO JEST?

Jak coś będzie nie tak, to wtedy będziemy się martwić :slight_smile: Trzeba poszukać “winnego”.

Inny dysk, ten sam problem.

Hmmm, no to przetestuj pamięć RAM memtestem.

Lub też spróbuj na innym napędzie CD jak radzili poprzednicy.

MEMTEST nic nie wykrył, na innym napędzie to samo, stawiam na płytkę główną lub zasilacz, mam miernik więc wystarczy jakbyś mi podał, jakie napięcie ma gdzie być.

A ile skanowałeś? bo skanowanie może trwać nawet do 12 godzin.