Błedy podczas instalacji systemu z pendrive


(Druii) #1

Witam

Mam do sformatowania starego lapka Asus F5RL. Problem polega na tym że nie działa stacja CD więc nie mogę robić formata z płytki.

Na kilka sposobów próbowałem formata z pendrivea, ale w najlepszym wypadku dostawałem w efekcie blue screen.

Probowałem za pomocą UltraIso stworzyc bootowalny pendiv z płytą.

Ściągłem świeży windows xp sp3.

Robiłem to sposobami:

a).

Zrobilem przel UltraIso plik bootowalny z windowsem 7, wszystko było ok, ale tak stary lapek nie ma sterowników do windowsa 7, przez co nic nie chodzi płynnie.

b).

Odtąd próbowałem windowsa XP. Ustawiałem bootowalny pendriv tak jak tutaj ->

Efektem było dojście aż do momentu rozruchu pendrivea i przygotowanie do instalacji, po przygotowaniu dostaje blue screen.

c).

Za pomocą UltraIso tworzyłem bootowalny plik z obrazu płyty windowsa, efektem jest napis (przy rozruchu) "Usun dyski lub inny nosnki, Zrestartuj, naciskajac klawisz".

d). miałem użyć młotka, ale niestety to nie mój laptop

Macie jakieś pomysły?


(Pablo_Wawa) #2

Ja kilka razy instalowałem system Windows XP z pendrive’a i korzystałem z tej instrukcji: http://www.vista.pl/porady/974_jak_zainstalowac_windows_xp_z_pendrive_usb_.html

A jeśli system Windows przy instalacji nie widzi dysku SATA, to w BIOSie przełącz tryb pracy kontrolera dysków z AHCI na IDE (z Nativa na Legacy lub Compatible) i zainstaluj system, a potem skorzystaj z tej rady: http://forum.mobione.pl/komputery-pc/zmiana-ahci-na-ide-i-na-odwrot/.


(rgabrysiak) #3

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.