Błędy podczas instalacji Windows Live Essentials 2012

Witam

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, związanego z instalacją pakietu Windows Live Essentials 2012 na Windows 8 PRO x64.

Pobieram plik instalatora web (z serwerów MS), wybieram opcję Zainstaluj wszystkie programy, instalator dochodzi do 99% i wyświetla komunikat, że:

Instalator uruchomiony normalnie z pulpitu.

Instalator uruchomiony w trybie zgodności z Windows 7 oraz jako administrator.

Pobrałem pełną wersję z Dobrychprogramów i jest tak:

Instalator uruchomiony normalnie.

Pakiet ten wymaga stałego połączenia z internetem

Bardzo śmieszne!A niby jakie mam? Przerywane?

Trzeba było pobrać ze strony Microsoftu plik wlsetup-web.exe (1,1MB) - i postępować zgodnie z pokazującymi się informacjami - pakiet wymaga Net Framework 3 i 3,5 - i trzeba to przed instalacją pakietu Windows Live Essentials 2012 zainstalować.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … essentials

Rozwiązany - problem tkwił w ramdysku.

@gargamel.pce: Możesz rozwinąć co konkretnie powodowało błędy? Bo sam walczyłem z instalacją pakietu Live i ciągle mam z tym problemy…

U mnie było to związane z założonym RamDyskiem, na którym zlokalizowane były pliki tymczasowe, cache przeglądarki oraz plik wymiany Windows. Obsługą RamDysku zajmował się program dostarczony od producenta płyty głównej.

Po jego wyłączeniu i odinstalowaniu instalacja Essentials 2012 przebiegła bez zakłóceń.

Widzę punkty zbieżne bo u mnie problemy z instalacją najnowszej wersji pakietu Live występowały na maszynach, w których pliki tymczasowe i cache przeglądarki przeniesione były na inną, niż systemowa, partycje. Jestem pewny, że to jest właśnie źródłem tego problemu z błędem 0x80040605 :slight_smile: