Błędy podzas rozpakowywania archiwów (WinRar)

Witam!

Mam problem z archiwami RAR

Otóż przy co 2 archiwum wyskakuje mi błąd " CRC plik jest uszkodzony"

Rozumiem że archiwum może być uszkodzone ale to nie zdarza się tak często, szczególnie gdy wypakowuje kilku gigowe pliki ( jeszcze ani 1 nie wypakowałem, powyżej 2gb, na tym komputerze przy wszystkich błąd !)

Lecz gdy wrzucę te same archiwa na inny komputer to wypakowują się bez problemu, więc jest to wina kompa a nie archiwów.

Na komputerze posiadam obecnie 3 systemy operacyjne: ( na wszystkich to samo, archiwa się nie wypakowują!)

Windows 7 Ultimate x64

Windows XP Professional x64

Windows XP Professional x32

Używam programów, takich jak: WinRar ( najnowsza wersja 64 bitowa i 32 bitowa), 7zip, IZArc. Na wszystkich te same błędy!

A oto sprzęt jakim dysponuje:

Intel Core2 Quad Q8300 4x2,50 GHz

4GB Ram DDR2 800 Mhz (GOODRAM)

Dysk Seagate 500GB Sata-2 16mb cache

Grafika GeForce 9800GT 1GB

Płyta główna: GIGABYTE GA-G31M-ES2L

Proszę o pomoc

Z góry dzięki !

Włącz test pamięci - nawet ten wbudowany w Win 7 (zgłasza się chwilę po włączeniu komputera) lub na próbę zainstaluj w swoim komputerze inne moduły pamięci z innego komputera.

Uruchomiłem test i wszystko jest OK

Testowałem też programem memtest86±4.00, GoldMemory, Super_Pi.

Wyciągnąłem po kolejno kości ramu. Raz odpaliłem kompa na 1 później na 2, ale wraz to samo.

Błędy są nadal.

Czy jest sens jeszcze sprawdzać ramy??? Bo za bardzo nie mam z kąt wziąć innych kości.

Oprócz ramów jaka może być jeszcze przyczyna ??

I mam jeszcze jeden problem, często jak gram w NFS SHIFT (na max lub średnich wymaganiach, normalnie nie tnie się) Potrafi mi się zawiesić komp (nic nie mogę zrobić) a nawet wyłączyć obraz (monitor przechodzi w stan czuwania) podczas

gdy głośniki cały czas wydają przerywany dźwięk z gry (przerywane wycie silnika). I z grą Prince of Persja jest podobnie.

Dodam jeszcze że bardzo często występują crashe Firefox-a i innych przeglądarek ( Google Chrome, Opera). Czy to może mieć jakiś związek ??

Czy to może być jakaś wada płyty głównej???

Komp jest nowy (ma około 1,5 miesiąca) i od początku tak było.

crock , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif