Błędy przy instalacji sterowników na nowym systemie

Cześć!

 

Wszystkie sterowniki były początkowo pobierane ze strony Lenovo

Nie wchodzi w grę zainstalowanie Win 8/10 gdyż dziewczyna go po prostu nie lubi.

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

http://support.lenovo.com/pl/pl/downloads/ds101873

@mrFreeze a może jakaś informacja co ta paczka robi? Chyba nikt normalny nie zainstaluje czegoś co nie ma żadnego opisu.

 

Do autora: Instalowałeś sterowniki w odpowiedniej kolejności? Tj. chipset, grafika, reszta?

@MacGregor  jeśli istnieje konieczność instalacji sterowników w określonej kolejności, to przyznaje, że wykazałem się lekka niewiedzą, bo instalowałem tak jak leciało lub po prostu te które się dało. Jednakże nie ma to chyba większego znaczenia jeśli chodzi np o sterowniki od touchpada?

Ma znaczenie najpierw chipset pózniej  reszta. 

 

@MacGregor - dobre pytanie co daje ten sterownik ale jak sama nazwa wskazuje jest to patch dla w7 więc stąd moje przypuszczenie, że może być niezbędny do poprawnego działania sterowników. Nie przypuszczałem, że autor wątku nie zainstalował sterowników od chipsetu itd. 

Czy w takim razie potrzebuję teraz wszystkie sterowniki odinstalować i od nowa po kolei je instalować zaczynając od chipsetu? Czy wystarczy ze doinstaluje chipset? bo tak wlasnie zrobiłem i niestety np przy touchpadzie dalej wyskakuje błąd.

Zainstaluj w takiej kolejności

http://support.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/g50-80/downloads/DS101869

http://support.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/g50-80/downloads/DS101873

http://support.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/g50-80/downloads/DS101872

 

Oczywiście po instalacji każdego sterownika wykonaj restart. 

Niestety dalej nie działa… Zrobiłem jak mrFreeze napisał, po kolei instalacja i po każdym restart i niestety błąd dalej wyskakuje.

Może napiszesz jaki błąd wyskakuje przy instalacji sterownika. Daj screena z Menadżera Urządzeń. 

Błąd wyskakuje przy instalacji sterowników ściągniętych ze strony.

 

W menadzerze urządzeń natomiast niby sa poninstalowane najnowsze sterowniki (po kliknieciu w “update driver” daje info ze sa najnowsze zainstalowane)

 

Jednakże touchpad nie działa tak jak powinien…

post-245758-0-85659200-1441655243_thumb.

post-245758-0-47442900-1441655248_thumb.

Daj identyfikatory tych dwóch urządzeń nieznanych. Masz podłączoną mysz na usb może odłącz ją na czas instalacji tego sterownika? Kolejna sprawa fn plus f… włącza touchpada może tutaj problem?

Cześć! Odświeżę temat, żeby nie robić kolejnego o tym samym.

 

Mianowicie postanowiłem na nowo sformatować kompa i zainstalować jeszcze raz system (Windows 7)

 

Zainstalowało się wszystko wporzadku. Tym razem zacząłem instalować sterowniki w poprawnej kolejności, zaczynając od chipsetu, potem driver patch i reszta jak leci… Niestety przy instalacji 3 sterownika (touchpad) znowu wyskakuje powiadomienie “No appropriate Driver to be installed”. Pominałem ten sterownik i zacząłem instalować grafike i LAN/WLAN. Tak jak wifi, ethernet i karta zintegorwana się dobrze zainstalowały, tak już karta graficzna Radeona nie. I w tym momencie ręce mi znowu opadły. W czym może tkwić problem?

 

Dla przypomnienia: 

karta graficzna Radeon R5 M330

procek: i3 5005u.

system: windows 7 professional

Jaki błąd pokazuje instalator ccc?

Nie miałem dzisiaj okazji instalować przez ccc. Instalowałem tylko ze sterownika ściągniętego ze strony lenovo. Tylko zastanawia mnie fakt, że 3 razy instalowałem system i za każdym razem są te same błędy. Okej, przy pierwszych instalacjach popierdzieliłem z kolejnością sterowników, ale za trzecim już zachowałem poprawną. I nie mam już kompletnie pomysłu czemu tak się dzieje. Czy to wina systemu? czy może samego komputera? 

W takim razie pobierz ze strony amd. Akórat grafika to jedyny wyjątek który należy pobierać ze strony producenta układu. wiem ze sterowniki sa troszke skąplikowaną sprawą :wink: