Błędy przy instalacji Windows XP oraz karty graficznej


(Jan Miciuda) #1

Proszę o pomoc Problem mam taki sformatowałem twardy dysk i na nowo zainstalowałem system na początku był to windows 7 ale wysypało błędami po instalacji domagało się płyty z windowsem a żeby go naprawić ruszyłem ponownie z płyty i nici nie chce go odpalić błąd krytyczny ok dałem sobie spokój i zainstalowałem xp ruszył system ale zaczęły się problemy nie chce zainstalować mi karty graficznej wysypuje non stop błędami przy ponownym uruchomieniu cały czas naprawia sektory proszę o pomoc


(Atis) #2

Sprawdź dysk za pomocą HD Tune:

http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro ... 12177.html


(Jan Miciuda) #3

ok zainstalowałem ten programik uruchamiam zakładkę error scan i play?


(Atis) #4

Wykonaj Error Scan - Start

Później kliknij Save screenshot HDTune_SaveScreen.gif

http://wstaw.org/


(Jan Miciuda) #5

ok wykonałem error scan dwa zdjęcia wrzuciłem na wstaw .org

http://wstaw.org/w/1444/

http://wstaw.org/w/1447/

to dwa linki do zdjęć


(roobal) #6

Jasiekm , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem. Ponadto na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swoje posty, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.


(Atis) #7

Dużo uszkodzonych sektorów, więc będziesz musiał wymienić dysk.


(Jan Miciuda) #8

Nic już mu nie pomoże? Nie naprawia się dysków?


(roobal) #9

Możesz spróbować wyzerować dysk, ale jeśli są to uszkodzenia fizyczne, to nic to nie pomoże. Można by jeszcze "obciąć" dysk, tj, zmiejszyć jego pojemność od sektora, który jest wolny od błędów/uszkodzeń, można tego dokonać, np. przy pomocy MHDD. Mimo wszystko dysk trzeba będzie wymienić, a ten zabieg byłby jedynie tymczasowym rozwiązaniem, jeśli nie miałbyś możliwości w krótkim czasie kupić nowego dysku.

Naprawa dysku jest raczej nieopłacalna, gdyby problem leżał w elektronice, to byłyby duże szanse, że dysk da się naprawić, ale wymiana talerzy jest raczej niemożliwa w warunkach nielaboratoryjnych.

Pozdrawiam!


(Jan Miciuda) #10

Czytałem o tym programie MHDD mam opis jak nim się posługiwać i jeszcze spróbuje tego.Tak metodą prób i błędów udało mi się zainstalować system na partycji 3 bez żadnych błędów i na razie chodzi chyba najmniej jest uszkodzony na tej partycji.

Dziękuje za pomoc

-- Dodane 25.04.2012 (Śr) 11:03 --

Wykonałem zerowanie dysku przez program hdmm później scan i remap również przez ten programik po ponownym scanie już nie wykazało żadnych błędów(dalej hdmm) To znaczy że mój dysk został uratowany? Czy tylko moja naiwność?