Błędy przy instalacji Windows XP

Witam!

Mam następujący problem: chcę zainstalować Windows XP (dopiero co kupiony) na dość starym komputerze, ale podczas instalacji pojawiają się błędy odczytu, że np. pliku dx_3.dll nie udało się skopiować itd. Gdy je ignoruję tzn. w rzeczywistości instalator je pomija przy kopiowaniu (a przy jednorazowej próbie mam około 50 błędów) to po restarcie przed faktyczną instalacją pojawiają się błędy krytyczne (nie ma się co dziwić). Moje kroki w celu naprawy błędów były następujące:

  1. Wymiana taśmy + nowy napęd DVD = brak rezultatu.

  2. Podłączenie wszystkiego na nowo + sprawdzenie konfiguracji zworek ( 2 napędy DVD - 1 MA, 2 SL, a do kanału Primary dysk na MA). j.w

  3. Przekładanie pamięci ram do innego slotu = j.w

  4. Skopiowanie przy pomocy dyskietki startowej plików płyty WInXP na partycję D: i uruchomienie instalacji z dysku = działa do chwili pojawienia się komunikatu, iż instalator zakończył prace związane z systemem MS-DOS, reszta instalacji zakończy się po restarcie i mam wyjąć dyskietkę. Po restarcie mam info że wystąpił błąd z odczytem boot.ini i będzie start z c:\windows i potem restart w kółko.

  5. Przygotowanie instalacji z pendrive nie działa - komputer zawiesza się.

I teraz uwaga w tym temacie opisany jest podobny problem:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1265003.html

Zrobiłem więc test MEMTESTEM i już na początku mam 3 błędy i komp się zawiesza. (w każdym z trzech banków pamięci).

Wymieniałem zasilaczna Corsair 500W i to samo. Reszta konfigu to: Asus P4s333, Pentium 4, 256 MB RAM DDR, no i dysk maxtor + 2 napędy.

Jak myślicie czy to jednoznacznie wskazuje na pamięć RAM?

Wydaje się, że tak ale : przy błędzie z mem testa jest napisane: Unexpected Interrupt - Halting CPU0.

Temperatura procesora to 47 st. C przy jałowej pracy (czyli grzebaniu w biosie i teście mem). Czy to może być powodem błędu RAM? Pytam o procesor bo wcześniej skasowałem też pamięć CMOS i przy starcie komputera trzebabyło ustawić prędkość procka były 3 opcje: manual, 1600 i 2132. Ja wybrałem 1600 bo to nie mój komputer. Czy może trzeba było wybrać coś innego? Proszę o wskazówki bo już nie wiem co mam robić (tzn. sam obstawiam RAM) a Wy?

Zdarzyło mi się coś mniej więcej podobnego na PC kumpla. Dosłownie nie miałem pojęcia co się stało robiłem to samo co Ty ale nie również nie pomagało… oddałem PC do naprawy :frowning: okazało się że ktoś wsadził palce do biosu tam gdzie nie powinien i wyczyścił pamięć CMOS. Więc zwróć na to uwagę… Nie wiem jak to koleś naprawił ale mówił ze nie było łatwo…

Mam nadzieję że może to Ci coś pomoże…