Błędy przy łapkowaniu, białe piórko na zielonym tle i błędna kategoria licencji Avasta


(Rafcioś) #1

Znajdźcie jakikolwiek nie swój komentarz i klikajcie na przycisk łapkowania tak szybko, jak umiecie. Jeśli tylko macie Internet o odpowiednio wysokim pingu, z łatwością możecie nabić komuś 20 łapek w górę, albo nawet... -20 łapek w górę. Niestety po odświeżeniu widać, że liczba łapek się tak naprawdę nie zmieniła, albo zmieniła się tylko o 1 w górę. Niestety, bo przez to Polityk do skończenia świata pozostanie odznaczeniem, którego nikt nigdy nie dostanie...

 

Białe piórko na zielonym tle na obrazku przy newsie na stronie głównej oznacza, że artykuł jest nieco bardziej subiektywny od innych. Ja to wiem, kilku innych ludzi to wie, ale bardzo dużo ludzi tego nie wie, a mogliby się w bardzo prosty sposób dowiedzieć, gdyby tylko po najechaniu kursorem na rzeczone piórko pojawiał się tekst o tym mówiący. Zresztą moim skromnym zdaniem nie jest zbytnio potrzebne oznaczanie takich artykułów, jest natomiast potrzebne oznaczanie artykułów nie będących w ogóle newsami, jak na przykład artykuł o historii ikon (http://www.dobreprogramy.pl/Cztery-dekady-ikon-czyli-jak-wszystko-sie-zmienialo-by-pozostac-tym-samym,News,64555.html).

 

Avast ma kategorię licencji "bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych", podczas gdy powinien mieć "bezpłatna (adware)". Kiedyś widziałem na dobrychprogramach newsa, że Avast stał się bezpłatny także do zastosowań komercyjnych, natomiast potwierdzenie, że jest on adware, zamieszczam poniżej. Wiem, że mógłbym to napisać jako komentarz do Avasta, ale sprawa jest w sumie dosyć poważna, bo Avast jest sponsorowanym produktem, i warto byłoby móc o tym popisać na forum.

 


(Semtex) #2

http://forum.dobreprogramy.pl/zg%C5%82aszanie-b%C5%82%C4%99d%C3%B3w-w-nowej-wersji-portalu-t445849/page-38