Błędy przy otwieraniu załącznika wysłanego przez Thunderbird

Witam,

tak jak w temacie mam problem z wysyłaniem załączników w Thuderbirdzie, a mianowicie mail z załącznikiem wysyła się bez problemów, tylko odbiorca maila już załącznika nie może otworzyć bo wyskakuje błąd. Zresztą bywa to różnie, czasami może otworzyć, czasami tylko otworzyć a jak już zapisze to wyskakuje błąd, a czasami nie może ani zapisać ani otworzyć. Proszę o pomoc czym to może być spowodowane.

Wspomnę jeszcze, że wcześniej wysyłałam normalnie załączniki i takie rzeczy się nie działy, zaczęło się to dziać stopniowo, najpierw jedna osoba narzekała że nie może otworzyć ode mnie załączników, potem kilka a teraz już wszyscy.

Wina musi leżeć po stronie Thunderbirda bo jak wysyłam ten sam załącznik ze strony home to problemu nie ma, za to jest strasznie uciążliwe.

W jakim programie jest załącznik?

Z głównej strony poczty jest to samo czy tylko z TB?

Jaka wersja TB, zainstaluj 3.1.

Załącznik bez różnicy czy w wordzie, pdf czy jpg, przy każdym dzieje się to samo.

Ze strony głównej poczty mogę wysłać bez problemu, ale jest to uciążliwe bo dzieje mi się to w firmie, a często wysyłam załączniki, więc ciągle musiała bym się logować. W domu działa mi TB bez zarzutu. Nasz szanowny informatyk jak wyjaśniłam mu sytuację wzruszył rękoma, stwierdził że za dużo maili (przecież tj firmowa skrzynka to jak ma nie być dużo), coś zrobił i powiedział że będzie dobrze, fakt akurat wysłał załącznik i dziwnym trafem ten się otworzył bezproblemowo, ale jak tylko informatyk zniknął z horyzontu problem pojawił się od nowa, a informatyk pojawi się dopiero za dwa tygodnie a mnie już powoli trafia szlag.

Nie umiem teraz powiedzieć jaką mam wersję bo tak jak już wspominałam dzieje mi się to w pracy, ale napewno mam starszą niż 3.1.

Jednak już od roku używam tej wersji a problemy zaczęły się pojawiać od jakiegoś miesiąca, czy to może mieć coś wspólnego z wprowadzeniem nowej wersji TB? Może to głupie pytanie ale jestem totalnym laikiem w tych sprawach, więc z góry dzięki wszystkim za jakąkolwiek podpowiedź czy pomoc.

Odinstaluj starszą, Restart komputera, przeczyszcz komputer ccleanerem i ponownie zainstaluj thunderbirda 3.1