Błędy przy próbie instalacji .NET Framework 3.5

Witam!

Mam problem z otwieraniem programów wymagających .NET Framework 3.5. Przy próbie uruchomienia takich aplikacji wyskakuje mi okienko, że potrzebna jest właśnie taka funkcja systemu, gdzie mogę wybrać opcję Pobierz i zainstaluj tę funkcję. Po chwili wyskakuje mi komunikat, że nie można zainstalować tej funkcji wraz z kodem błędu: 0x800736B3. Szukając na internecie znalazłem 2 rozwiązania, niestety żadne z nich nie działa. Mianowicie aktywacja tej funkcji poprzez Panel sterowania > Programy i Funkcje > Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows > zaznaczenie NET Framework. Po czym wyskakuje identyczny błąd jak w poprzednim przypadku. Kolejne znalezione przeze mnie rozwiązanie jest z poziomu konsoli, polega na wpisaniu komendy dism.exe /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /Source:i:\sources\sxs /LimitAccess. Po zamontowaniu płyty i podaniu odpowiedniej ścieżki zaczyna się instalacja, która staje na 65.8% i pojawia się error: 14003 oraz komunikat, że odnośny zestaw nie jest zainstalowany w tym systemie.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

http://www.sadev.co.za/content/windows- … it-working

Jest po angielsku.Przetłumacz ,może to jest rozwiązanie.

Tu są te rozwiązania, które wspomniałem. Oba nie działają.

http://translate.google.com/translate?h … CGAQ7gEwBA

To musi pomóc.

Niestety ten programik, który jest dostępny na tej stronie i rzekomo naprawia problem jest płatny ;(

Nie bardzo mi to pasuje bo:

  • jeśli masz W8 (piszesz w tym dziale) aktualizowany na W7 to powinneś mieć NF 3.5 który jest w systemie z SP1.

  • jeśli masz W8 to masz NF4 lub NF4.5 ale wtedy w ‘’ Włącz lub wyłącz…’’ nie ma NF3.5

Napisz co jest grane.

Owszem mam NF4.5, ale tylko tą wersję, żadnej z tych starszych. Mimo wszystko niektóre aplikacje wymagają starszych wersji, a “Włącz lub wyłącz…” jest do zaznaczenia opcja NF3.5, jednak jak już wspomniałem nie działa.

eXtreme21 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Rozwiązałeś problem? Mam to samo, też próbowałem już różnych rozwiązań i żadnych rezultatów.

Spróbujcie jeszcze najpierw zainstalować DirectX który znajduje się np na płytce z jakąś nowszą gierką.