Błędy przy starcie aplikacji, BSOD i restart

Mam problem z komputerem, a mianowicie przy uruchamianiu programów w systemie pojawia się błąd a lub / i następuje BSoD oraz restart komputera. Dodam też, że system ogólnie muli (niemal 100% użycia procesora, bardzo powoli piszę tego posta), antywirus (Avira) zaraportowało o uszkodzeniu swoich dll’i po czym przestało działać, firewall (PC Tools) zaraportował o podmienieniu plików konfiguracyjnych a tryb awaryjny nie bardzo chce działać. Wiem, że złapałem jakiegoś trojana czy coś, ale nie bardzo wiem, czego na to użyć, żeby to usunąć

Pobierz Avira Rescue CD ( bootowalny nośnik CD) ze strony Aviry i wypal ten obraz na płytę CD-ROM. Potem przeskanuj komputer przed wejściem do systemu ( ustaw by było pierwsze bootowanie z płyty CD ).

PS.: Jeśli ci si nie chce szukać, to podaje ci link: http://professional.avira-update.com/pa … mon-en.iso

Baza wirusów jest z dnia 31 października 2011 roku.

tu niestety będzie format nie odzyskasz szybkości systemu a na stabilności jeszcze możesz stracić zanim uruchomisz tą płytę to skopiuj ważne dane i przeskanuj te pliki

pawcio1212 , czemu nie odzyska? Usunie wszystkie szkodniki, przeinstaluje niedziałające prgoramy i będzie ok.

“odzyskasz szybkości systemu”

oczywiście można go doprowadzić do użytku też ale niestety nie będzie działał jak po 1 miesiącu pracy(oczywiście bez wirusowej)

jeśli zależy na prędkości to format będzie najlepszy

Niestety, skanowanie przy użyciu bootowalnych CD nie wykazało nic, system wg tego jest czysty. Skanowałem Avira Rescue CD (bazy danych z 31.10.2011) oraz Kaspersky Rescue Disk (skanowane dzisiaj i bazy danych też z tego dnia), oba potwierdzają czystość systemu, niemniej jednak system jak wysypywał się z błędami, tak się wysypuje nadal. Chciałbym, aby obyło się bez formatowania, ponieważ mam na hdd trochę plików odnośnie studiów i nie chciałbym ich stracić. Na szybkości systemu aż tak bardzo mi nie zależy, bo to stary, ośmioletni pecet.

Jeżeli to XP, to spróbuj reperacji XP, czyli musisz uruchomić kompa z płytki z XP i wcisnąć klawisz R po zaakceptowaniu licencji klawiszem F8. Jeżeli system nadal nie ruszy, to zostanie Ci niestety format. Pliki można łatwo uratować, ponieważ można je skopiować poprzez Linuksa Live cd, czyli Linuksa, który z płyty ładuje się do RAMu i można z niego normalnie korzystać tak jakby był zainstalowany na dysku twardym.

Częste pojawienie się niebieskiego ekranu oznaczającego wyjętek krytyczny może wskazywać na uszkodzenie pamięci operacyjnej.

W celu sprawdzenia pamięci możesz posłużyć się programem :

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,Program,Windows,12492.html