Błędy przy starcie aplikacji, BSOD i restart

(Drill90) #1

Mam problem z komputerem, a mianowicie przy uruchamianiu programów w systemie pojawia się błąd a lub / i następuje BSoD oraz restart komputera. Dodam też, że system ogólnie muli (niemal 100% użycia procesora, bardzo powoli piszę tego posta), antywirus (Avira) zaraportowało o uszkodzeniu swoich dll'i po czym przestało działać, firewall (PC Tools) zaraportował o podmienieniu plików konfiguracyjnych a tryb awaryjny nie bardzo chce działać. Wiem, że złapałem jakiegoś trojana czy coś, ale nie bardzo wiem, czego na to użyć, żeby to usunąć

(Skibaa10) #2

Pobierz Avira Rescue CD ( bootowalny nośnik CD) ze strony Aviry i wypal ten obraz na płytę CD-ROM. Potem przeskanuj komputer przed wejściem do systemu ( ustaw by było pierwsze bootowanie z płyty CD ).

PS.: Jeśli ci si nie chce szukać, to podaje ci link: http://professional.avira-update.com/pa ... mon-en.iso

Baza wirusów jest z dnia 31 października 2011 roku.

(pawcio1212) #3

tu niestety będzie format nie odzyskasz szybkości systemu a na stabilności jeszcze możesz stracić zanim uruchomisz tą płytę to skopiuj ważne dane i przeskanuj te pliki

(Piotrkijak) #4

pawcio1212 , czemu nie odzyska? Usunie wszystkie szkodniki, przeinstaluje niedziałające prgoramy i będzie ok.

(pawcio1212) #5

"odzyskasz szybkości systemu"

oczywiście można go doprowadzić do użytku też ale niestety nie będzie działał jak po 1 miesiącu pracy(oczywiście bez wirusowej)

jeśli zależy na prędkości to format będzie najlepszy

(Drill90) #6

Niestety, skanowanie przy użyciu bootowalnych CD nie wykazało nic, system wg tego jest czysty. Skanowałem Avira Rescue CD (bazy danych z 31.10.2011) oraz Kaspersky Rescue Disk (skanowane dzisiaj i bazy danych też z tego dnia), oba potwierdzają czystość systemu, niemniej jednak system jak wysypywał się z błędami, tak się wysypuje nadal. Chciałbym, aby obyło się bez formatowania, ponieważ mam na hdd trochę plików odnośnie studiów i nie chciałbym ich stracić. Na szybkości systemu aż tak bardzo mi nie zależy, bo to stary, ośmioletni pecet.

(Piotrkijak) #7

Jeżeli to XP, to spróbuj reperacji XP, czyli musisz uruchomić kompa z płytki z XP i wcisnąć klawisz R po zaakceptowaniu licencji klawiszem F8. Jeżeli system nadal nie ruszy, to zostanie Ci niestety format. Pliki można łatwo uratować, ponieważ można je skopiować poprzez Linuksa Live cd, czyli Linuksa, który z płyty ładuje się do RAMu i można z niego normalnie korzystać tak jakby był zainstalowany na dysku twardym.

(system) #8

Częste pojawienie się niebieskiego ekranu oznaczającego wyjętek krytyczny może wskazywać na uszkodzenie pamięci operacyjnej.

W celu sprawdzenia pamięci możesz posłużyć się programem :