Błędy przy uruchamianiu komputera

Witam,

mam problem od jakiegoś czasu komputer dziwnie zaczął się zachowywać to znaczy, nie uruchamia się za pierwszym razem najczęściej za 4,5 razem tzn. :

  1. Załączam komputer i wyskakuje okienko gdzie mogę włączyć bios lub wybrać urządzenie bootowane. (komputer zawiesza się)

LUB

  1. Załączam komputer i wyskakuje okienko gdzie mogę włączyć bios lub wybrać urządzenie bootowane. Następnie wyskakuje czarne tło biała pałza podłogowa w lewym górnym roku.(komputer zawiesza się)

LUB

1.Załączam komputer i wyskakuje okienko gdzie mogę włączyć bios lub wybrać urządzenie bootowane. Następnie wyskakuje wybór (tryb araryjny ost. znana konf. itp…) (zawiesza się) lub przechodzi do ładowanie Windowsa i pod koniec też się zawiesza:/

Dopiero po kilku resetach komputer się włącza. Co ciekawe jak komputer się włączy mogę go restartować i włączać 100 razy i wszystko ok. Jak zostawię go wyłączonego na około 15 min znowu muszę przechodzić przez ten szereg resetów. :confused:

Teraz wypiszę co robiłem:

  1. Formatowałem komputer ( instalacja windows z formatowaniem całego dysku chyba 3 razy) (Windows XP HE)

  2. Skanowałem cały dysk antywirusem (Kaspersy i NOD32) (oczywiście nie mam dwóch naraz zainstalowanych)

  3. Aktualizowałem BIOS

Komputer to : Laptop BENQ A51E

Proszę o propozycje co jeszcze mogę zrobić :confused:

Programem Memtest8.6 sprawdź pamięć RAM. Natomiast programem HD Tune sprawdź dysk twardy.

Możliwe, że coś źle zrobiłeś i BIOS uległ uszkodzeniu, skoro na etapie testu już ci się wiesza. Spróbuj jakoś zaktualizować BIOS jeszcze raz. Oczywiście nie aktualizuj z poziomu Windows’a, bo nie jest to bezpieczne. :wink:

A więc tak :

Bios aktualizowałem i wszystko poszło OK ale problemy były JUŻ przed aktualizacją (Czytaj cały post)

Jeśli masz dwie kości pamięci RAM to wyciąg jedną i wtedy sprawdź, jeśli masz tylko jedną wsadź ją w inne gniazdo albo spróbuj pożyczyć od kolegi jeśli masz taką możliwość i wtedy sprawdzić no i oczywiści zrobić tak jak pisze “szymon189”. Powodzenia!

Ten test dysku twardego pisało 18 H dałem szybki było OK jutro zrobię ten full a jest jakiś inny do testu pamięci (żeby nie trzeba było go nagrywać jako bootowalną płytę tylko uruchamiany jako .exe /?

Miałem taki sam problem i od tego czasu mam nową grafę…:stuck_out_tongue:

Pozdro:)

Teraz nawet blue screeny zaczęły wyskakiwać po załadowaniu Windowsa ale nie jestem w stanie odczytać kodu błędu bo za szybko się resetuje laptop.

Jutro podam info o teście tej pamięci i dysku.

Dodane 16.06.2010 (Śr) 20:10

Sprawdziłem dziś pamięć i nie znalazło żadnego błędu.

Dysk też wydaje się sprawny.

Co jeszcze mogę sprawdzić

Dodane 17.06.2010 (Cz) 20:00

F5.

Sformatowałem i teraz jest tak, że zawiesza się na tym pierwszym oknie gdzie można włączyć bios jednak po kilku minutach się ładuje i potem

Sis190 UNDI, PXE-2.1

Copyfught © 2003-2006 SIS CORPORATION

No mówię Ci sprawdź graficzną miałem to samo…

Ale ja mam to w laptopie więc karta graficzna jest chyba zintegrowana.

A jak ją mogę sprawdzić ??

Dodane 21.06.2010 (Pn) 11:04

Doszedłem do tego, że dysk gdy odpocznie chwilę to nie chce się wczytać dlatego zawieszało się na oknie wyboru biosu albo jako chciał Komputer odpalić Windowsa przez kartę sieciową LAN. Jednak nie jest to wina dysku :confused: Bo sprawdzałem inny i to samo. Czego to może być wina ?

Sprawdź dysk windowsowym narzędziem chkdsk i napisz czy wywala jakieś błędy. Możesz pożyczyć się od kogoś dysk twardy i podmienić. jak myślicie panowie co to jeszcze może być bo ja nie wiem szczerze :stuck_out_tongue: