Błędy przy uruchamianiu się Windowsa/czarny ekran

(MlodyWawa) #1

Mam problem z systemem Windows 8 - na laptopie na którym jest zainstalowany występują da problemy przy uruchamianiu:

1) po włączeniu komputera jest (po logu niebieskim Windows) jest tylko czarny ekran i kursor myszki i tam jest przez kilkanaście minut i nic się dalej nie dzieje...

2) po tym jak system zapadnie w stan wstrzymania i chce się go uruchomić to się dzieje coś dziwnego ekran z avatarem i nazwą użytkownika skacze (przeładowuje się) nie da się zalogować...

• na obie rzeczy jest tylko jedno lekarstwo twardy reset i dopiero po kolejnym odpaleniu jest ok :slight_smile:

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Pozdrawiam,

(Dimatheus) #2

MlodyWawa , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Ciuci) #3

A jak system zachowuje się w trybie awaryjnym?

(MlodyWawa) #4

Nie sprawdzałem trybu awaryjnego, bo jak pisałem za którymś razem uruchamia się Windows więc idzie włączyć system ale sprawia to trochę problemów…

(StarterX4) #5

Przeinstaluj sterowniki dla swojej karty graficznej, pobierz ją ze strony twojego producenta.

(MlodyWawa) #6

Niestety nie jest to wina sterowników karty graficznej - odinstalowałem domyślne, zainstalowałem ze strony producenta i problem z czarnym ekranem cały czas występuje… Nie chce załadować się pulpit Windowsa tylko jest czarny ekran i kursor.

(Michal Stankiewicz 2a19) #7

Czy nie używasz przypadkiem Avasta? Bo jeżeli tak, to problem leży w Monitorze Zachowań programu Avast. W ustawieniach Monitora Zachowań możesz dodać do wyjątków dwie linijki:

1. C:\Windows\explorer.exe

2. C:\Windows\ImmersiveControlPanel\SystemS­ettings.exe

Jeżeli to nie pomoże to polecam usunięcie Monitora Zachowań. Możliwe jest to nawet bez konieczności usuwania całego Avasta.

Dajcie znać czy pomogło Wam to rozwiązanie. Jeśli nie to będę szukał dalej.