Błędy przy włączaniu


(system) #1

Witam,

Mam kilka problemów z Vistą Home Premium. Otóż najpierw zaczął mi się pojawiać niebieski ekran z napisami po uruchomieniu komputera. Oczywiście komputer uruchamiał się ponownie. Z tym, że zadzoniłem do informatyka, który doradził mi włożenie płyty instalacyjnej i naprawienie windowsa.

Po następnym uruvhomieniu, kiedy już włożyłem płytę, ale jeszcze nic nie naprawiałem, komputer uruchomił się dobrze i wysoczył komunikat, że był jakiś błąd systemowy. Teraz coś takiego zdarza się co kilka uruchomień komputera i po 1-3 restartach działa poprawnie.

Jednak od wczoraj mam poważniejszy problem. Zainstalowałem sterowniki do karty GeForce 9500GT 1024MB i po tym nie chciał mi się wyłączyć komputer. Natomiast dzisiaj rano przy starcie za każdym razem zawieszał się i nic nie można było robić. Żadnych błędów przy sprawdzaniu nie znalazło mi, żadnych błędów startowych również, więc przywróciłem system do czasu, kiedy nie było jeszcze tych sterowników i teraz komputer działa.

Czy po następnym uruchomieniu komputera ciągle będzie stan bez tych sterowników? Dlaczego tak się dzieje i czy faktycznie nie mogę instalowac sterowników, żeby działał mi windows?

Posiadam oryginalny system zakupiony na potrzeby nowego komputera. Wczesniej na starym komputerze miałem windowsa xp, z którym przez 3 lata nie miałem problemu. Tutaj już w kilka dni po instalacji mam wiele problemów...

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam


(system) #2

masz kable dyskowe SATA II których Vista podobno nie obsługuje.....takie są opinnie na temat tego problemu...

choć spróbuj zrobić reinstala być może pomoże


(system) #3

Reinstal nic nie pomógł, gdyż już wczesneij był ten rpoblem. czyli w tej sytuacji mam vistę, w miarę dobry komputer, a nie mogę w nim zainstalowac żadnej gry?


(dragonn) #4

Nie wiem czy to prawda (wątpię, może vista bez aktualizacji ale z to raczej nie), spróbuj przełączyć dysk twardy w BIOS-ie na tryb ide, może pomoże.


(system) #5

Ok, w takim razie spróbuję.

Karty nie mam zainstalowanej, więc niektórych czynnośni nie mogę wykonywać. jednak ciagle mam problem z niebieskim ekranem, który poazuje się i resetuje komputer. Tak co około 2 włączenia pojawia się ten ekran i resetuje komputer 2-10 razy pod rząd. Na koniec naprawia się i wyskauje komunikat o błędzie:

Oprócz tego nie mogę podłączyć telewizora (samsung 26" lcd) do komputera. Wczesniej na starym 8 letnim komputerze za pomocą kabla vga nie było problemu i oglądałem filmy z komputera na tv. Teraz nie mogę czym to jest spowodowane?