Błędy przy włączaniu

Witam,

Mam kilka problemów z Vistą Home Premium. Otóż najpierw zaczął mi się pojawiać niebieski ekran z napisami po uruchomieniu komputera. Oczywiście komputer uruchamiał się ponownie. Z tym, że zadzoniłem do informatyka, który doradził mi włożenie płyty instalacyjnej i naprawienie windowsa.

Po następnym uruvhomieniu, kiedy już włożyłem płytę, ale jeszcze nic nie naprawiałem, komputer uruchomił się dobrze i wysoczył komunikat, że był jakiś błąd systemowy. Teraz coś takiego zdarza się co kilka uruchomień komputera i po 1-3 restartach działa poprawnie.

Jednak od wczoraj mam poważniejszy problem. Zainstalowałem sterowniki do karty GeForce 9500GT 1024MB i po tym nie chciał mi się wyłączyć komputer. Natomiast dzisiaj rano przy starcie za każdym razem zawieszał się i nic nie można było robić. Żadnych błędów przy sprawdzaniu nie znalazło mi, żadnych błędów startowych również, więc przywróciłem system do czasu, kiedy nie było jeszcze tych sterowników i teraz komputer działa.

Czy po następnym uruchomieniu komputera ciągle będzie stan bez tych sterowników? Dlaczego tak się dzieje i czy faktycznie nie mogę instalowac sterowników, żeby działał mi windows?

Posiadam oryginalny system zakupiony na potrzeby nowego komputera. Wczesniej na starym komputerze miałem windowsa xp, z którym przez 3 lata nie miałem problemu. Tutaj już w kilka dni po instalacji mam wiele problemów…

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

masz kable dyskowe SATA II których Vista podobno nie obsługuje…takie są opinnie na temat tego problemu…

choć spróbuj zrobić reinstala być może pomoże

Reinstal nic nie pomógł, gdyż już wczesneij był ten rpoblem. czyli w tej sytuacji mam vistę, w miarę dobry komputer, a nie mogę w nim zainstalowac żadnej gry?

Nie wiem czy to prawda (wątpię, może vista bez aktualizacji ale z to raczej nie), spróbuj przełączyć dysk twardy w BIOS-ie na tryb ide, może pomoże.

Ok, w takim razie spróbuję.

Karty nie mam zainstalowanej, więc niektórych czynnośni nie mogę wykonywać. jednak ciagle mam problem z niebieskim ekranem, który poazuje się i resetuje komputer. Tak co około 2 włączenia pojawia się ten ekran i resetuje komputer 2-10 razy pod rząd. Na koniec naprawia się i wyskauje komunikat o błędzie:

Oprócz tego nie mogę podłączyć telewizora (samsung 26" lcd) do komputera. Wczesniej na starym 8 letnim komputerze za pomocą kabla vga nie było problemu i oglądałem filmy z komputera na tv. Teraz nie mogę czym to jest spowodowane?