Błędy przy wyświetlaniu strony w IE6

Witam!

Moja strona: http://www.speedyshare.com/files/265169 … na_WWW.zip (do otworzenia lokalnie)

Wczoraj dodałem nagłówki na tle obrazków do “Linki” i “inne dystrybucje”. Wszystko dobrze działa w Firefox i Chrome, ale w IE6 niestety zaczynają się problemy po najechaniu myszką na menu. Wtedy w pewnym miejscu znika tło treści.

Oprócz tego #MAIN jest szersze od #NAVIGATION, mimo tego, że cały #CONTENT ma ustawioną szerokość 900px.

Pomożecie?

Jeżeli chcesz używać też IE6, to nie ma innej rady jak stworzyć nowy arkusz styli np. o nazwie:ie.css dla przeglądarki IE6 taki aby dobrze się wyświetlało pod IE6 i dodać link do tego arkusza w pliku index.html.

Nie chce używać, ale w szkole takiego używamy, więc muszę robić stronę pod IE6.

Zrobiłbym tak jak mówisz, ale nadal nie wiem co zmienić w kodzie, aby strona wyglądała tak samo na IE i innych przeglądarkach.

To najmniej istotne czy chcesz czy musisz robić pod IE6 i to mnie nie interesuje.

Trzeba próbować zmieniać różne parametry tych obiektów które się źle wyświetlają np. szerokość, marginesy czy padding i sprawdzać. Pisałem ci kiedyś, że w IE inaczej liczony jest padding i ja np. całkowicie go omijam, chyba, że robię osobny arkusz styli dla IE. Jeżeli szerokość warstwy mamy 300px, a padding damy (0, 20px) to w IE te 20px dodane zostanie do obu stron warstwy, a w Firefoksie wewnątrz warstwy.

Chciałem po prostu wyjaśnić.

Skorzystam z Twojej rady i stworzę osobny arkusz styli dla ie6.