Błędy sprzętowe + Vista

Witam.

Mam problem. Zakupiłem nowy PC zainstalowałem Viste wszystko fajnie chodzi ale zauważyłem jedną niepokojącą rzecz a mianowicie:

Jak skończę grac w gry czy to Crysis czy GRID dysk strasznie coś ‘mieli’ i jak patrze w Monitorze zasobów to mam pełno błędów sprzętowych:

dobrevo4.jpg

w1152.png

Pomóżcie… Co to może byc…

P.S dodam że czasami sie 'sypnie; Bluee Screen :expressionless: “Błąd : IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL”

P.S2 raz wysypał sie czerowny ekran śmierci xD ATItool

Pozdrawiam i czekam na pomoc.

Config:

C2d e5200@2,5 GHz 2MB cache

MSI P45 Neo2FR

ATI Radeon 4850 512MB

2GB RAM Patriol LLK Low Latency

320GB Samsung F1 SpinPoint

OCZ StealthXtream 600W

Pioneer 215D czy jakos tak nagrywara…

no i X-Fi Sound Blaster Xtreme Music ze starego PC

Co do tzw. “błędów sprzętowych” to przy robieniu polskiej lokalizacji Visty trochę zbyt dosłownie przetłumaczono “Hard fault” (równoznaczne z “Page fault”).

Chodzi o to, że gdy w systemie brakuje pamięci, część zawartości RAMu która nie była ostatnio używana jest przenoszona do pliku wymiany na dysku (dokładnie do pagefile.sys). Gdy później program potrzebuje odczytać ten fragment pamięci, menedżer pamięci wysyła do systemu instrukcję “Page fault” oznaczającą tyle, że nie znaleziono potrzebnych danych w pamięci i muszą zostać one załadowane z powrotem do RAMu z pliku wymiany.

Jest to zupełnie normalne i w żadnym razie nie oznacza uszkodzenia pamięci :wink:

Ok dzięki Uspokoiłeś mnie trochę przynajmniej… co do ramu to wiem że mało… muszę dokupic jeszcze z 2 GB przynajmniej.

Czy 2 GB RAM może powodować aż tyle błędów??? wkurza mnie wyjacy wentylator …niby CPU nie jest obciążony na 100% a on chłodzi jak oszalały :frowning: zazwyczaj po uruchomieniu FF 3.0.8 (dodam że wyczyściłem go z wszelakich dodatków :? …kompa przeskanowałem na wszelkie sposoby (KASPERSKI,NOD,SPYBOT,ASQUARET i inne i nie ma żadnego wirucha ) POMOCY :frowning:

Sprawdź temp. http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +5.01.1700 może ci się procesor przegrzewa.

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

To możne oznaczać wszystko ale zapewne masz niestabilny procesor lub Ram. Może to być też wina tasiemki od HDD lub luźnej wtyczki molex od HDD. Nikt na forum nie jest duchem ŚW aby wiedzieć co jest z twoim PC.

RMK_99 , Nikt na forum nie jest duchem ŚW aby wiedzieć co jest z twoim PC. :?: a ty wiesz co to jest w ogóle forum :?: zapytałem w tym temacie bo uznałem za odpowiedni by nie zakładać nowego/zbędnego :!: to raz a dwa jesli kazdy by tak odpowiadał jak ty na posty osób potrzebujących wsparcia osób o wiedzy ponad standardowej to istnienie takich forów jak to było by bez sensu… więc jesli nie wiedziałeś co napisać było sie powstrzymać

dragonn , ściągnąłem ten programik …dodam tylko że nie zawsze wentylator tak “buszuje”…ale przeważnie po otwarciu przeglądarki FF…radze sobie w ten sposób że ubijam proces i uruchamiam przeglądarke od nowa i jest juz spokojniej :? …zainteresowała mnie ilość wspomnianych powyżej błędów sprzętowych w monitorze zasobów (mocne wahania od 99 błędów po 0) wiatrak potrafi szaleć nawet kiedy cpu jest na poziomie 50% i zużycie RAMu na poziomie 48 %

No i teraz daj screen-a z zakładki czujniki :stuck_out_tongue: .