Błędy Stanu Wstrzymania na Vista Home Premium

Witam,

pisałem już o tym problemie, ale wtedy w ogóle nie chciał działać Stan Wstrzymania na XP Pro. Teraz mam Windowsa Viste Home Premium i Stan Wstrzymania działa, ale jest jedno ale.

Jeśli włączam w każdej chwili Stan Wstrzymania wszystko ładnie, pieknie się robi, wciskam enter wszystko wraca, wpisuje hasło i używam komputera dalej.

I jest to ale… zostawiłem komputer w Stanie Wstrzymania na godzinę od 18 do 19 przed chwilka wróciłem. I co? Wciskam enter pokazuje się ekran logowania i komp siada jakbym go odłączył od prądu, po chwili się ponownie włącza i uruchamia windowsa od 0. :confused:

Czy Stan wstrzymania ma określony czas tego wstrzymania? :confused: Dlaczego tak się dzieje, że na krótką chwile działa, ale po jakimś czasie już nie?

Wyłącz opcję wyłączania dysków twardych po określonym czasie i zobacz czy będzie tak samo…(?).

Wyłączyłem tą opcje. Sprawdzę i dam znać. :slight_smile: Ide na film o 19 będę więc sie sprawdzi akurat.

@edit:

Wszystko ok, działa stan wstrzymania po godzinie. :smiley:

Wczoraj chyba nie mineła godzina, bo dałem o 14.20 stan wstrzymania, o 15.40 wróciłem i komp tak jak napisałem się resetuje. :confused:

Vista ma to do siebie że ma sporo “poukrywanych opcji”,znaczy trzeba ich poszukać po prostu.

Popatrz trochę w opcje zasilania.W zaawansowanych powinno być kilka opcji które po określonym czasie wyłączają niektóre funkcje systemu lub cały system.

Patrzyłem i to nic nie daje… nadal jest to samo, jeśli po godzinie chce go wybudzić ze stanu wstrzymania to się resetuje. :confused:

Witam mam ten sam problem ze stanem wstrzymania… Tylko ze u mnie się resetuje również przy hibernacji ;/ A to jest dość uciążliwe bo Vista jednak się chwile ładuje. Gdzie mogę wyłączyć ta opcje pracy dysków? Czasem wskoczy i się z hibernuje ale przeważnie restart

Pozdrawiam

emajer5 , Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

mf24 , zrób podobnie.

Odznaczyłem i nie pokazał się żaden BSOD. Ale i tak udało się że się wstrzymał, tylko nie wiem czemu dysk pracuje cały czas i wiatraki chodzą. Dioda od stanu komputera świeci cały czas zamiast powoooli migać. A i jak go włączyłem to zeszło mu z minute powrócić i na początku włączał się tak jak od zera dopiero potem zamiast ładować system to przywracał.

Jak wyłączyć tą prace dysków o której mówiliście wcześniej ?

Wejdź w opcje zasilania, kliknij w bieżącym planie Zmień ustawienia planu , następnie kliknij Zmień zaawansowane ustawienia zasilania otworzy się okno i tam znajdź o dyskach i ustaw na 0 (nigdy). :>