Błędy sterownika broadcom-wl w Archu

Witam,

W Archu jestem dość nowy, przesiadłem się z Ubuntu, no i właściwie już łapie ten system, jednak niektóre rzeczy wciąż są dla mnie wyzwaniem :stuck_out_tongue_winking_eye:

https://gist.github.com/1420199

Pod tym linkiem kryje się patch, który może pomóc w moim problemie z kartą bezprzewodową, jednak jest inny problem. Kompletnie nie wiem jak go “załączyć”. Mam nadzieję, że jest tu ktoś na tyle obeznany albo z samym archem, albo ogólnie z Linuxem i podpowie mi jak się z tym uporać :wink:

Z góry dzięki :slight_smile:

Hmm to jest patch bezpośrednio na sterownik wl, ale ja zadam pytanie inaczej, próbowałeś sterownika broadcom-wl z AUR? On już ma zawarte jakieś patchy i powinien śmigać z twoją kartą.

No właśnie zainstalowałem sterownik z AUR http://aur.archlinux.org/packages.php?ID=19514

Tylko on ostatnio był aktualizowany w listopadzie, a ten patch jest w komentarzach, datowany już na grudzień i właśnie naprawia ten błąd który mam. Z tego co widziałem to ludzie jakoś go wgrywali sobie, ale ja niestety nie wiem jak.

Przerobił bym PKGBUILD do tego patch, ale coś mi nie wychodzi, zrób tak :? . Zrób tak, najpierw dajesz:

makepkg -o

Jak pobierze źródła edytujesz plik src/src/wl/sys/wl_cfg80211.c zmieniając linię numer 1469 z:

WL_ERR(("Could not get rssi (%d)\n", err));

Na

// WL_ERR(("Could not get rssi (%d)\n", err));

A nastpenie robisz:

makepkg -e -i

I powinno działać, wszytko oczywiście robisz w katalogu z źródłami sterownika.

Czyli tam gdzie mam zainstalowany ten sterownik czy w tym katalogu z którego go instalowałem? Bo tak naprawdę to nie wiem gdzie on jest zainstalowany.

rlk120 nie tam gdzie masz jego źródła (chyba że masz na myśli katalog z którego go instalowałeś), jeżeli używałeś yaourt do jego instalacji to zrób najpierw:

yaourt -G broadcom-wl && cd broadcom-wl

A później to co podałem wcześniej.

http://www.dobreprogramy.pl/webnull/cz- … 22202.html

Korzystałem z tego poradnika, czyli nie używałem yaourta. Ale chyba w pacmanie tez to będzie działać?

yaourta to tylko taka nakładka na pacman + aur ułatwiająca instalację pakietów z aur w bardziej zautomatyzowany sposób. Ale tam tym sposobem też zadziała, kończysz po tym:

# pobieranie paczki wgetem

wget http://aur.archlinux.org/packages/gmpc-git/gmpc-git.tar.gz

# należy rozpakować paczkę

tar xvf gmpc-git.tar.gz

# wejście do katalogu budowania

cd gmpc*

I robisz to co ja podałem.

No ok, teraz powiedz gdzie jest ten plik

src/src/wl/sys/wl_cfg80211.c zmieniając linię numer 1469 z:

Bo póki co zrobiłem tyle co napisałeś, ale nie mam tego pliku.

W katalogu z źródłami, pod warunkiem że zrobiłeś makepkg -o, jeżeli nie wiesz w jakim katalogu jesteś w terminalu wpisz pwd, dowiesz się w jakim katalogu aktualnie jesteś i tam będzie ten plik (w podanych podfolderach).

Zrobiłem wszystko, ale niestety nadal wywala te błędy.

Jakie błędy konkretnie?

te co wcześniej tzn nic się nie naprawiło :

'ERROR @wl_cfg80211_get_station : Could not get rssi (-22)'

Zrobiłeś wszytko dokładnie tak jak napisałem? Z wszystkim parametrami i zainstalowałeś sterownik? Aha być może przy makepkg -e -i musisz jeszcze dodać -f jeżeli już zbudowałeś paczkę. Po instalacji sterownika musisz jeszcze zrobić reboot. Pokaż również od razu wynik:

lspci -v

Jesteś wielki :slight_smile:

Przebudowałem ponownie paczkę i działa!

Nie będę już wrzucał wyniku tego polecenia, bo wszystko działa a jeszcze nie mam na tym systemie okienek :slight_smile:

Tak czy siak strasznie Ci dziękuję za pomoc i cierpliwość :wink:

Nmzc, tylko zostaw sobie gdzieś źródła tej paczki na dysku, bo jak zaktualizujesz jądro to będziesz musiał proces powtórzyć, ale licz na to że w przyszłości obsługa twojej karty zostanie załączona do jądra, sam tak miałem, jak kupiłem lapka też musiałem korzystać z sterownika wl, ale już chyba od 2.6.35 korzystam z wbudowanego sterownika w jądrze - brcmsmac.

rlk120 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif