Błędy systemowy.spowolnienie komputera.być może infekcja


(Mieczyk100) #1

Witam! !!

Ostatnio mój komputer nie chodzi tak jak bym sobie tego życzył. Pojawia się wiele błędów, które znacząco utrudniają użytkowanie komputera. I nie bardzo wiem jak te błędy naprawić.

Jeden z błędów pojawia się, gdy próbuję otworzyć najnowszą przeglądarkę Internet Explorer 8 oraz Firefox 3.5.2. Doprowadza to do tego że nie mogę włączyć tych programów. Starsze wersje tych programów normalnie się otwierają. A błąd wygląda następująco:

Mam również problem z folderami takim jak: Temporary Internet Files, Cookies itp. W miejscu gdzie te foldery powinny być, po prostu ich nie widać. Są tak ukryte, że nie można ich odkryć nawet opcją Pokaż ukryte pliki i foldery. Ostatnio zainstalowałem program Dr Tweak i być może ten program ma w tym udział. Do folderów można się dostać jedynie wpisując lokalizacje w adresie. Próbowałem usunąć dr tweak, ale i z tym jest problem, bo za każdym razem jak usuwam ten program, to wyświetla się informacja, że program został usunięty i prosi żeby zrestartować komputer. Po restarcie ten program nadal działa i nie można go usunąć ani deinstalatorem, ani przez panel sterowania.

Poza tym ostatnio system trochę przymula. O ile w normalnym trybie pracy to jeszcze ujdzie, ale najgorzej jest w trakcie startu systemu. Komputer włącza się zdecydowanie za długo. Powyłączałem kilka programów, które były ustawione jako autostart, ale to niewiele pomogło. Pewnie trzeba by było wyłączyć kilka niepotrzebnych usług, ale ja się na tym nie znam.

Podam jeszcze parametry komputera.

Procesor Intel Core 2 Duo 2 GHz( L2 cache 2MB/800MHz)

Pamięć RAM 2GB

Karta graficzna GeForce 8400M 128 MB

Dodatkowo Turbo Memory 1GB (podobno ta pamięć miała przyspieszać start systemu)

Dodatkowo napisze że przy normalnym użytkowaniu kompa, przeglądaniu internetu, włączeniu kilku małych programów, wykorzystanie pamięci RAM wynosi średnio 600-700MB.

Wydaje mi się że to jest trochę za dużo jak na takie operacje. Dodam jeszcze że korzystam z nakładki Aston(czytałem gdzieś że aston zżera mnie pamięci niż zwykły explorer).

Przy okazji chciałem wspomnieć o problemach z hibernacją i wstrzymywaniem systemu. Co prawda te polecenia prawie zawsze działają poprawnie. Ale prawie. Tak sobie ustawiam hibernacje i wstrzymywanie systemu żeby po jakimś czasie system zahibernował się Czasami jest tak że kiedy komputer przejść na hibernację to pokazuje się na ekranie przechodzenie w stan hibernacji i tu tak jakby się zawiesza i trzeba restartować kompa. To jest denerwujące, bo często mam w tym czasie jakieś niedokończone prace i wszystko tracę przez ten błąd.

Jeśli chodzi o wirusy to skanowałem(ArcaVir) kompa niedawno i nic nie wykryło. Wczoraj natomiast, gdy coś pobierałem to pojawił się wirus o nazwie Trojan.Frauback.Stu. Początkowo nie mogłem go usunąć, ale w końcu mi się udało. Wirus zadomowiła się w pliki shell32.dll w folderze Dane Aplikacji/Gmail. Chyba z tym nie ma problemu.

Zaznaczę jeszcze, że regularnie optymalizuje i czyszczę kompa takimi programami: Odkurzacz, CCleaner, RegSeeker, RegDefrag, DiscDefrag.

Poniżej podaję loga:

http://www.wklejto.pl/42288

Bardzo dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam.


(Umpfh) #2

http://forum.centrumxp.pl/default.aspx? ... 372509w7 poczytaj

Daj loga z OTL: hijackthis-rsit-otl-dds-inne-instrukcja-t36654.html


(Mieczyk100) #3

Log z OTL:

http://wklej.org/id/148098/