Błędy uruchomienia aplikacji

siema, mam ogromny problem z win7, chodzi o to że gdy tylko uruchomię komputer nie działa od razu poprawnie nie działają dosłownie żadne aplikacje nic i wyskakuje pełno błędów “werfault.exe - błąd aplikacji” po prostu już nie mam sił żadne aktualizacje nie pomogły aplikacje które mają podobno naprawic owe błędy też … rejestr też naprawiałem i NIC pomyslałem że może by tak przywrócić ustawienia fabryczne lecz też się nie da bo po wejściu w odzyskiwanie nic się nie uruchamia a jak nie to wyskoczy błąd ten co wyżej napisałem … formatu komputera też nie zrobię bo nie mam płytki… a z tego co widziałem kosztuje ona z 200 zł około a nie mam zamiaru wydawać tyle hajsu bo zbieram na coś bardziej pożytecznego, są jeszcze jakie kolwiek sposoby by naprawić mój komputer? proszę o pomoc

Konfiguracja komputera chyba raczej nie jest potrzebna no bo po co :x

Masz możliwość uruchomić jakikolwiek program do skanowania ?
ADW Cleaner?

po ok. 20 min komputer potrafi coś uruchomić i posiadam już ten program i skanowałem ale nic i w trybie awaryjnym i normalnym co wykryło to usunęło lecz bez zmian.

Jeśli coś znalazło, idźmy więc tym tropem.
Rozumiem, że nie znajdziesz pików wynikowych do wglądu (C:\AWDCleaner)
Zrób skan tym programem. Zaznacz Shortcut. Dołącz 3 pliki.

Przepraszam za nie udzielanie odpowiedzi ale całkowicie wypadł mi ten temat z głowy… Sam doszłem do tego że miałem uszkodzony plik shell32.dll, zrobiłem sobie dostęp do pliku, pobrałem drugi z internetu… No i podmieniłem go… To była najgorsza decyzja ponieważ teraz komputer uruchamia się niby normalnie, ale jest czarny ekran żadnych ikon tylko kursor od myszki i po chwili wyskakują 2 błędy atblocker.exe i explorer.exe przestał działać… Próbowałem utworzyć proces explorer ale gdy włączam menadzer aplikacji to także wyskakuje błąd… Nie mam pojęcia co teraz zrobić… Baardzo proszę o pomoc.

Uruchom CMD z Uprawnieniami Administratora i wpisz
sfc /scannow

Daj znać czy coś naprawiło.

Jakim to sposobem podmieniłeś plik SHELL32.DLL ? Myślisz , że takiemu plikowi systemowemu o kardynalnym znaczeniu dla funkcjonowania systemu (proces : EXPLORER.exe) można ot tak bezkarnie zmieniać uprawnienia ?
CHKDSK i defragmentację dysku to wykonywałeś kiedykolwiek ?

Nie ma opcji uruchomienia CMD tak jak pisałem jest tylko kursor od myszki i nic więcej…
Podmienienie pliku shell32.dll nie było proste to prawda bo głowiłem się z tym z 20 min bo był chroniony przez thrustedinstaller czy coś podobnego, ale przez właśnie komende wpisaną w CMD zmieniłem uprawnienia i dałem pełny dostęp do pliku.
CHKDSK nie mam pojęcia co to w ogóle jest a defragmentacje robiłem kilka razy, przed podmianą pliku oczywiście gdy system jako tako działał.

WIN+E
Dysk C/Właściwości/Narzędzia/Sprawdzanie błędów/Sprawdź/Zaznaczyć x2/Rozpocznij/Zaplanuj sprawdzanie dysku OK , RESTART !
Kopie zapasowe plików plików systemowych (32 i 64 bit , dwie ostatnie wersje) znajdują się w : C:\WINDOWS\WINSXS ! Co to za szukanie plików systemowych w internecie !
Trzeba znaleźć odpowiednią wersję pliku SHELL32.DLL i go z powrotem podmienić tak , aby Eksplorator Windows zaczął działać prawidłowo !
SFC.exe /SCANNOW (CMD.exe jako ADMINISTRATOR !)
Pliki można podmienić za pomocą Linux-a (np . SLAX 7.09) bez naruszania do nich uprawień (Linux ma gdzieś uprawnienia Windows-a do plików) , przy założeniu , że się wie co się robi !
Gdzie się tak śpieszyłeś , żeby takie głupstwa robić ? Działał “jako tako” (po japońsku ?) to jeszcze mu dołożyłeś !
Primum non nocere !
Właścicielem pliku SHELL32.DLL ma być TrustedInstaller (Użytkownik : NT Service - Sprawdź nazwę) !

Jako tako czyli chodziło mi o to że włączał się lecz były te problemy z tymi błędami więc musiałem popróbować zrobić coś z tym, dzięki za te informacje spróbuje jutro zrobić co napisałeś i dam znać.

Klikam win +E i nic sie nie dzieje

Najpierw trzeba naprawić działanie Eksploratora Windows , aby móc wykonywać podstawowe operacje w systemie ! Jakbyś znał zawartość pliku SHELL32.DLL (+ C:\WINDOWS\SYSTEM32\PL-PL\SHELL32.DLL.mui - tłumaczenie na j. polski) to byś nie palnął takiego głupstwa zamieniając go na wersję nie wiadomo jaką i dlatego jest jak jest (wersje tych plików muszą być zgodne) !

Nie mam takiej wiedzy o komputerach… Plik jak plik myślałem że pomoże.
A jak teraz naprawić działanie tego eksploratora?
Od razu mówię że uruchamianie systemu w trybie awaryjnym odpada ponieważ nie da się po prostu go uruchomić przy starcie f8 i nic czytałem jak go inaczej uruchomić lecz też bez zmian.

Obecna wersja pliku : 6.1.7601.23893 (WU - System WINDOWS jest aktualny) .
https://drive.google.com/file/d/1u41BSOqv7exaaSAS_nm1nLwNWuw2lRqi/view?usp=sharing
W7 SP1 PL x64 ?

Tak win7 sp1 pl x64
Tylko teraz pytanie jak ten plik podmienić znów.
Pisze z telefonu od razu mówię.

Plik umieścić na pendrive , karcie SD (czytnik USB !) . Uruchomić płyty lub pendrive np. KRD10 , SLAX 7.09 , UBUNTU (wypróbuj) etc. Metodą COPY&PASTE&OVERWRITE podmienić plik (nie zamykać okien folderów tj. tego z którego kopiujemy plik) .
BIOS UEFI ?
Widzisz ? Jeden błąd , a konsekwencje dla systemu są szalone !

Zawiozę go do serwisu zrobią format i będzie najlepiej.
Plik umiescilem na karcie SD bo na pendrive nie mam jak wrzucic tego pliku, po za tym w boot menu nie moge poruszać się moją klawiaturą tak jak by jej komputer nie widział.
Dzięki za chęci pomocy.