Błędy w aktualizacji

?? nie rozumiem , to jak postąpić gdy mam już wypaloną płytkę?

Jak masz wypaloną płytkę - to nie ma tematu. W wolnej chwili wyślij wejdź na manjaro.pl (z sesji livecd) - jest tam kanał IRC - dołącz do niego i jeśli nie ja, to ktoś Ci pomoże doinstalować na tej instalacji, którą już masz jakikolwiek kernel. Po prostu prościej będzie to zrobić w czymś bardziej interaktywnym niż forum, zwłaszcza, że tutaj mógłbym tylko i wyłącznie odwołać się do czegoś, o czym napisałeś, że nie ogarniasz. Tam będziemy mogli Ci podawać kolejno polecenia, które wykonasz. Mając odpalone Manjaro na livecd - będzie to w miarę proste: w jednym oknie dostaniesz instrukcje, w drugim (konsola) będziesz je wykonywał. Zasadniczo jakieś 5 minut i system ma wstać :slight_smile:

Ja tam powinienem być gdzieś albo ok. 14-14:30, albo wieczorem (w zależności jak sobie dzień rozłożę).

ok dziękuje

Jeżeli Ci to nie koliduje to lepiej wieczorem , godzina obojętna.

To umówmy się na ok. 18-18:30. Postaram się być, ale jeśli mnie nie będzie, to są tam inni sprawni i obeznani :slight_smile:

Mam pytanie , jak prawidłowo korzystać z IRC , czy muszę zainstalować jakiś sugerowany program do czatu np Konversation ,Hexczat ?

Problem rozwiązany , Manjaro 16.10.3. działa .

Dziękuje waszystkim ludziom  dobrej woli za pomoc.

Pozdrawiam.

Dziękuje.

Rozumiem, że dałeś za wygraną i zainstalowałeś od nowa :slight_smile:

To krótko jeszcze:

  • IRC - ja akurat używam konversation, ale to dlatego, że mam Plasma 5 i w zasadzie bardzo Qt-centryczny system; możesz używać jakiej chcesz, najsensowniej jak najlżejszej (najmniej RAM-u zabierać winna - taka jest bodaj w mabox); niektóre strony umożliwiają chatowanie w IRCu przez interfejs webowy - tak m.in. (przynajmniej kiedyś było) z manjaro.pl

  • na przyszłość - jeśli nie masz zainstalowanego pamac, to zainstaluj sobie; ma on narzędzie pamac-notifier, które umieszcza się/można umieścić na panelu i które powiadamia Cię o aktualizacjach (czerwona gwiadka) - wówczas aktualizuj Manjaro, bo problem z jakim teraz miałeś do czynienia jest związany z faktem, że bardzo dawno nie przeprowadziłeś aktualizacji systemu, który jest rolling release.

Powodzenia w użytkowaniu.