Błędy w (błędnym) kodzie PHP

Witam, i od razu podaję kod:

<?php

session_start();

/* Created by Jacek Bulowski */


require_once "scripts/connect_to_mysql.php";

// Determine which page ID to use in our query below ---------------------------------------------------------------------------------------

if (!$_GET['pid']) {

	$pageid = '3';

} else {

	$pageid = ereg_replace("[^0-9]", "", $_GET['pid']); // filter everything but numbers for security

}

// Query the body section for the proper page

$sqlCommand = "SELECT pagebody FROM pages WHERE id='$pageid' LIMIT 1"; 

$query = mysqli_query($myConnection, $sqlCommand) or die (mysqli_error()); 

while ($row = mysqli_fetch_array($query)) { 

    $body = $row["pagebody"];

} 

mysqli_free_result($query); 

//---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

// Query the module data for display ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

$sqlCommand = "SELECT modulebody FROM modules WHERE showing='1' AND name='footer' LIMIT 1"; 

$query = mysqli_query($myConnection, $sqlCommand) or die (mysqli_error()); 

while ($row = mysqli_fetch_array($query)) { 

    $footer = $row["modulebody"];

} 

mysqli_free_result($query); 

//---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

// Query the module data for display ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

$sqlCommand = "SELECT modulebody FROM modules WHERE showing='1' AND name='custom1' LIMIT 1"; 

$query = mysqli_query($myConnection, $sqlCommand) or die (mysqli_error()); 

while ($row = mysqli_fetch_array($query)) { 

    $custom1 = $row["modulebody"];

} 

mysqli_free_result($query); 

//---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

// Build Main Navigation menu and gather page data here -----------------------------------------------------------------------------

$sqlCommand = "SELECT id, linklabel FROM pages WHERE showing='1' ORDER BY id ASC"; 

$query = mysqli_query($myConnection, $sqlCommand) or die (mysqli_error()); 


$menuDisplay = '';

while ($row = mysqli_fetch_array($query)) { 

    $pid = $row["id"];

    $linklabel = $row["linklabel"];


	$menuDisplay .= '' . $linklabel . '
';


} 

mysqli_free_result($query); 

//---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

//mysqli_close($myConnection); 

?>

[/code]

I zdjęcie:

Zdjęcie

Może mi ktoś powiedzieć, skąd te błędy jeżeli skopiowałem gotowy kod z pewnego kursu, tabele w bazie danych też ,skopiowane". Kod skopiowałem, bo pisząc sam to miałem jeszcze więcej błędów, ale dziwne, że i tak wyświetlało treść po przejściu do danej strony…

P.S Wkleiłem tylko kod php, bo HTML mam dobrze.

Dodane 03.06.2013 (Pn) 21:49

*Możecie sobie odrzucić ten błąd z prawej strony, bo wyrzuciłem to z kodu, bo i tak mi nie potrzebne.

Zamień to:

$pageid = ereg_replace("[^0-9]", "", $_GET['pid']); // filter everything but numbers for security [/code]

na to

[code=php]$pageid = preg_replace("[^0-9]", “”, $_GET[‘pid’]); // filter everything but numbers for security 

(10 linijka)

Czyli przestarzała funkcja, kod mimo to wykonuje się prawidłowo. Możesz go wygłuszyć @ przed nazwą funkcji lub lepiej zastąpić preg_replace.

UP: Spóźniłem się :roll:

Nic nie pomogło, a też tak właśnie myślałem, bo tworze CMS z tutoriali robionych w 2009 roku :wink: Ale i tak błąd w 7 linijce jak był, tak jest.

No to musisz podać komunikat błędu, bo jeżeli to podmieniłeś to nei może być ten sam :slight_smile: