Błędy w dzienniku zdarzeń i zawieszanie komputera

Ostatnio do czasu do czasu pojawia się taki problem, że komputer się na 2-3 sekundy się zawiesza. Nie można ruszyć myszką itp. Na początku myślałem, że to może problem sprzętowy, ale wydaje mi się, że nie. Zwłaszcza, że problem pojawia się co kilka dni. Dzis się pojawił, ale po ponownym uruchomieniu kopma jest ok. Dziś sprawdziłem podgląd zdarzeń i widzę, że pojawia się kilka błędów:

  • Scutum50 NDIS Protocol Driver - 7000

  • atapi - 9

  • atapi - 15

  • cdrom - 11

Co to może być? Czy powodem może być brak pliku Scutum50? Jak go mogę przywrócić?

W tym wątku chwilowe-przyciecie-komputera-t525023.html wrzuciłem screeny z hdtune i speed fana.

Wrzucam jeszcze screeny z autorun - co mogę wyłączyć?

image_id: 5457

image_id: 5458

image_id: 5459

image_id: 5460

image_id: 5461

image_id: 5462

OTL - http://www.wklej.org/id/984321/

OTL extra - http://www.wklej.org/id/984324/

Komp ma już kilka lat:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5600+, 2812 MHz

Ram: 3gb

Karta graficzna: Geforce 8600 gt

płyta główna: Palit 09/26/2007-NF-MCP65-6A61LG01C-00

System: XP sp3

Zasilacz: ibox 8400btx (ma jakieś 3 lata).

Będę wdzięczny za pomoc.

Nie sądze żeby to było coś z powyższego.

Dość dziwne pokazuje ci napięcia w programie speed fan.

Przy -5V i -12V. A co pokazuje twój bios , jakie wartości ? (bo może tylko program to źle odczytuje).

Nie odczytał też prędkości wiatraków.

Czy to zawieszanie odbywa się przy określonej czynności, w jakimś określonym programie (np w przeglądarce internetowej) czy losowo, nawet jak nic nie jest uruchomione ?

Jak sprawdzić te dane w biosie? Wiatraki raczej śmigają ok., bo otwierałem obudowę i sprawdzałem. Co do napięć, to też myślałem o zasilaczu, ale czy by to się tak losowo działo?

Jak się zawiesza to bez znaczenia: nawet jak wszystko jest wyłączone i ruszam np. myszką, to się przycina na 2-3 s., jak się odblokuje, to jest skok użycia procka na 100% i chodzi chwilę ok. i sprawa się powtarza. Jak komp zrestartuję to jest już np. przez kilka dni i nagle problem wraca.

Wyczytałem, że często plik Scutum50 to powoduje. Jak mogę go wgrać z powrotem?

Dodane 19.03.2013 (Wt) 17:51

Nikt nie ma pomysłu? Kilka dni było ok. a dziś się problem nasilił. Zawiesza się na dłużej niż wcześniej.