Błędy w komunikacji płyty z dyskami?

Witam,

Mam od dłuższego czasu problem, ale właściwie nie wiem co jest jego przyczyna. Podczas uruchamiania komputera często proces wczytywania zawiesza sie, albo na ekranie startowym biosu, albo na momencie wczytywania windowsa z dysku (czarny ekran i skaczący w lewym górnym rogu myślnik).

 

Często zatrzymuje się na kółku ładowania windowsa, i muszę resetować komputer. Wymieniałem baterię w płycie głównej, zmieniałem kable sata, zainstalowałem windows 8, nie pomaga. Problem był zarówno przy windows 7 jak i 8. Podejrzewam, że problem może leżeć w dyskach, albo płycie głównej, mam naliczone kilka miliardów (!) prób komunikacji dysku z kontrolerem, ale kabelki sata mam nowe, nie wiem co mam z tym już zrobić…

 

Dyski mam dwa. Płyta czasem nie widzi jednego dysku, a czasem nie wykrywa tego z zainstalowanym windowsem przez co wyskakuje monit z prośbą podpięcia dysku. Problem z uruchamianiem nie występuje codziennie, ale kilka razy w tygodniu. mimo iż mam mało zainstalowanych rzeczy z autostartem, podczas startu wszystko ładuje się jak w windowsie 98. 

 

Sprzęt jaki posiadam mam w sygnaturce.

 

Proszę o jakąś poradę.

Bez tytułu.jpg

Zaktualizuj BIOS. 

Zaktualizuj BIOS w pierwszej kolejności. Sprawdź jak jest z innymi dyskami. Pewnie elektronika w dysku szwankuje.

Windowsa 98 to ty nie obrażaj, na moim starym komputerze startuje w 10 sekund :slight_smile:

Chyba zacznę od biosu, dam znać jak poszło. 

 

Z tym windowsem 98 to taka metafora :smiley: