Błędy w newsach - zgłaszanie

Jakoś tak mam, że braku przecinka czy kropki w newsie ścierpieć nie mogę ;), większych błędów tym bardziej (tych na szczęście newsmeni dobrychprogramów popełniają bardzo niewiele). Czasem wysyłam maila to autora newsa o błędach, jakie tam ewentualnie wypatrzyłem. Czy nie można byłoby pod każdym newsem, dla ułatwienia, dodać jakiejś opcji w stylu: “Zgłoś błąd” lub podobnie?

Wystarczy w komentarzu do danego newsa napisać o tym i autor wpisu lub inna osoba mogąca edytować go na pewno zauważy.

szpon5 - wiem, że tak można, ale uważam, że komentarze powinny dotyczyć merytorycznej, a nie - przykładowo - interpunkcyjnej zawartości newsa.

Zawsze można dopisać w komentarzu, że po odczytaniu przez redaktora tego komentarza i wprowadzeniu korekty proszę o usunięcie mojego, jakże zbędnego komentarza. Pamiętam, że kiedyś coś podobnego napisałem w komentarzu (nie pamiętam już co to była za sytuacja) i został usunięty.

Przyznam, że taka opcja byłaby mile widziana, podobną sugestię kiedyś zgłaszałem ale odnośnie blogów, przydałaby się możliwość powiadomienia również autora danego wpisu na blogu o ewentualnych błędach gramatyczno-ortograficznych czy interpunkcyjnych.

Pozdrawiam!

A co na takie propozycje odpowie Redakcja? Głównie ich zdanie mnie interesuje :?:

Prosimy o informowanie autorów o dostrzeżonych błędach, czy to mailowo/komunikatorowo (jeśli akurat taki kontakt macie), czy też przez komentarz pod newsem. W przypadku oczywistych błędów (literówki, przecinki) komentarz po naprawieniu problemu usuwamy.

Docent - mailowo to już z niejednym newsmenem tego portalu współpracuję w tej kwestii :smiley: Rozumiem twój komentarz, Docent, jako przedstawienie stanowiska dobrychprogramów w sprawie zgłaszania błędów - przycisku “Zgłoś błąd” lub podobnego nie - jak na razie - będzie. Ok.