Błędy w "Podgląd zdarzeń > System" dotyczące "Device\CdRom0"

Sprawa jest następująca Wczoraj wieczorem system zanotował serię błędów:

Błędy zaczęły się o 23:27 błędem cdrom: " Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\CdRom0."

i tak praktycznie co minutę, aż do 00:49:33 system zaliczał błąd

Źródłem błedu były na przemian ’ Cdrom" i " nvgts"

W między czasie o 23:42:35 wystąpił:

Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x0000008e (0xc0000005, 0x00000000, 0xb656ebc8, 0x00000000). Nie zapisano pełnego zrzutu.” ale to chyba jest normalne :confused:

Błędy ’ Cdrom" zawierają wyłącznie " Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\CdRom0.", natomiast błędy " nvgts" zawierają na przemian " Urządzenie \Device\Scsi\nvgts1 nie odpowiedziało w ramach ustalonego limitu czasu." i jako kolejny błąd " Na \Device\Scsi\nvgts1 został wykryty błąd parzystości."

Ostatni błąd z tej serii, jaki widzicie na screenie, zawiera “Urządzenie ‘TSSTcorp CD/DVDW SH-S183A SCSI CdRom Device’ (SCSI\CdRomVen_TSSTcorpProd_CD/DVDW_SH-S183ARev_SB03\4c2ad2000000) zniknęło z systemu bez uprzedniego przygotowania go do usunięcia.

Teraz sprawy techniczne nagrywarka DVD podłączona jest na taśmie SATA do kontrolera II Na jedynce wisi twardziel Dodatkowo na ATA mam podpietego kolejnego twardego

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M61VME-S2

Typ procesora AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+

Nagrywarka TSSTcorp CD/DVDW SH-S183A SCSI CdRom Device

Czy jestescie w stanie powiedzieć mi dlaczego tak się działo ? Pytam się dlatego iż to nie jest pierwszy raz gdy mam problemy z nagrywarką

Czy to może być uszkodzona nagrywarka? Czy może płyta główna już może niedomagać ?

Może małą podpowiedzią bedzie iż w tym czasie jak występował ten błąd, miałem również problem z podlączeniem telefonu przez kabel USB do kompa. Windows “łapał” telefon lecz za chwilę go gubił :confused:

Podczas wyłączania systemu wyskoczył mi BlueScreen [pierwszy na tej instalacji :)] Niestety nie spisałem czego dotyczyl bład :frowning:

Koledzy Pomożecie ?

Mnie to wygląda na przegrzewanie się chipset’u, ale mogę się mylić.

Identyczne błędy miałem w źle wentylowanej budzie. Po otwarciu wszystko wracało do normy. Chipset miał poniżej 50 stopni i wszystko się sypało.

Budę mam cały czas otwartą :confused:

Temperatury z Everest’a

Płyta główna 51 °C (124 °F)

Procesor 50 °C (122 °F)

Dioda procesora 50 °C (122 °F)

MCP 60 °C (140 °F)

Aux 48 °C (118 °F)

Procesor graficzny 55 °C (131 °F)

Seagate ST3120026A 36 °C (97 °F)

SAMSUNG HD403LJ 32 °C (90 °F)