Błędy w połączeniu z Internetem

Witam. Od dłuższego czasu mam pewien problem z połączeniem się z Internetem w laptopie, tzn. sieć działa normalnie aż do momentu gdy pojawia się w dolnym rogu znaczek o ograniczonej albo o braku łączności z siecią. Wtedy klikam na to prawym przyciskiem myszy, wybieram “troubleshot problem”, łacze zostaje naprawiane i pojawia się komunikat Local area connection doesn’t have valid IP config. To nie jest poważny problem, ale na dłuższą metę uprzykrza życie gdy tak po kilka razy dziennie się dzieje. Sterowniki mam aktualne, sam system (win 7) zachowuje się tak samo przed i po formacie, więc to może kwestia ustawień ale nie wiem. Z Internetem łączę się przez kabel.

Jeśli ktoś wie coś o tym jak to naprawić, to bardzo proszę o pomoc.

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Bo mówił. Może wystarczyło spolszczyć? Co do samego problemu spróbuj ustawić statyczne adresy IP.

Nie da rady, wyświetla się wtedy w rogu ten żółty znaczek o tym, że łączność jest ograniczona albo jej nie ma, a kiedy wybieram troubleshot problem, to proponuje powrót do poprzednich ustawień.

Jak z sygnałem? Sprawdzałeś na innym urządzeniu?

Czasem przerywa, no ale przecież w momencie kiedy znowu sygnał powraca powinno go automatycznie złapać. Na drugim kompie tak robi.

Jak sygnał zanika to na komputerze potrafią robić się różne cuda. Sprawdź czy np. przy bardzo mocnym sygnale czy Ci zaniknie.