Błędy w Programach

Witam wczoraj idąc spać włączyłem emule , dzisiaj rano wstaje , wlaczam gg i … :? musze od nowa sie rejestrowac ok niewazne , chce włączyć mozille , pojawiają się błedy (wykrzyknik po prawej kolo zegara) i cala mozilla jest jakby odnowa instalowana tzn niema hasel zapamietanych , zakladek itd , o co chodzi ?? wczoraj jak szedłem spac bylo wszystko ok ?? nic niewylaczalem , nic nieusuwałem :frowning:

Możliwe, że to wina syfu na kompie, dlatego wrzuć log z HijackThis i z Silent Runners

A co dokładnie jest tam napisane ??

Zapodaj screena :slight_smile:

Hijack czysty :slight_smile:

Silenta niestety ucięty - poczekaj na komunikat, że log skończony - dopiero wtedy wklej go na forum :slight_smile: Ale wydaje mi się, że i tak będzie czysty :slight_smile:

ten chyba dobry :

jak wszystko czyste, niema wirusów , to czemu są jakieś błedy i inne problemy :frowning: tak elegancko mialem ustawione wszystko i szlak trafił i to kieydys tez juz tak samo mialem , to nie pierwszy raz…

Masz kilka pustych wpisów w rejestrze, dlatego przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools 1.3.0.195)

Ale komputer masz czysty… Jesteś pewien, że nikt nie miał dostępu do komputera?

nie nikt niemiał , spie w pokoju tam gdzie mam komputer , rodzenstwa niemam a rodzice nieznają sie :] , nieuzyje zadnego programu do czyszczenia rejestru bo usuwaja potrzebne pliki windowsa , kiedys mi tak zrobil i musialem formata robic bo komp niechcial sie wlaczyc … jest inny sposob ??

W takim razie usuniemy to “ręcznie” :slight_smile:

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik --> zapisz jako --> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki --> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

i co to wtedy da ??

Jak zrobisz to, to pozbędziesz się dwóch niepotrzebnych kluczy w rejestrze.

Nie bój się - nic się nie stanie jak to dodasz.

Proszę zmienić tytuł nabardziej konkretny

zrobiłem tak jak mówiliście , ale pojawiły się następne błędy … :

8f629e774dea5308m.jpg

a pozniej drugi :

555e3361843e785fm.jpg

ten drugi błąd co na pulpicie jest to co chwile się pojawia :frowning:

Wydląda mi na to, że jeden z puktów przywracania systemu został uszkodzony. Podejrzewam, że po prostu wyłączenie jego powinno zaprzestać pokazywaniu się tego błędu lub usunięcie tego punktu przyracania.

Aby usunąć punkt przywracania systemu należy wejsć do folderu System Volume Information. O tym jak uzyskać do niego dostęp jest tutaj:

http://support.microsoft.com/kb/309531/PL/

Ale jeżeli ten punkt przywracania systemu jest Ci bardzo potrzebny to może na początek spróbuj uruchomić CHKDSK :?

i jak usune wszystko z folderu System Volume Information , to nic sie niestanie ??

Jeżeli usuniesz wszystko co znajduje się w nim to stracisz wszystkie punkty przywracania systemu - skasujesz je.

Jeżeli nie zależy Ci na punktach przywracania systemu, to wystarczy że zrobisz:

To usunie wszystkie punkty, w tym ten który jest rzekomo “uszkodzony” :slight_smile:

glupi sie przyznam ze niewiem po co są te punkty przywracania systemu :frowning:

Więcej tutaj --> http://support.microsoft.com/default.as … ;PL;306084

Otóż punkty przywracania systemu tworzą sie zazwyczaj podczas instalowania nowego oprogramowania etc. Ale można także samemu zrobić punkt przywracania systemu jeżeli ma się taką potrzebę. I potem w razie np. jakiejś awarii systemu można powrócić do stanu sprzed instalacji danego opgramowania, wykorzystując właśnie taki punkt. Więc jak widać jest to takie zabezpieczenie. Funkcja przywracanie systemu znajduje się tylko w najnowszych systemach - Windows Milenium, XP.

Jeżeli uważasz, że nie potrzebne są punkty przywracania to możesz je usunąć lub wyłączyć tworzenie ich w sposób który podał Bieniol.