Błędy Windows 10

Witam, piszę ponownie w sprawie kilku problemów z moim przepłaconym systemem Windows 10.

Oto lista problemów, z którymi zmagam się od pierwszego momentu, gdy zaktualizowałem Windows 8.1 do 10:

  1. Komputer raz na jakiś czas się wyłącza sam,

  2. Gdy naciskam prawym przyciskiem myszy na pulpit (w celu dodania nowego pliku, folderu), ekran się zawiesza i pojawia się obracające się niebieskie kółeczko,

  3. Czasami opcje z paska Start nie reagują (nie mogę wejść w “szukaj”, w listę dostępnych sieci, w ustawienia głośności, w powiadomienia czy w sam pasek start,

  4. Wyskakują mi 2 błędy, które pokazałem poniżej na screen’ach, 

Moje pytanie brzmi: Czy ktoś jeszcze ma lub miał takie problemy z tym systemem i zdołał je rozwiązać? Mam teraz od nowa zainstalować system?  Dodam, że moja wersja systemu jest aktualna. Nie mam możliwości przeprowadzenia żadnych aktualizacji, a te, które już przeprowadziłem, niczego nie zmieniły.

Tutaj załączam wspomniane wyżej  2 błędy:

http://ifotos.pl/z/ssxreqq

http://ifotos.pl/z/ssxreqa

 

Hej,

Nie jest to problem z dyskiem twardym? Ściągnij program CrystalDiskInfo, uruchom i zrób screena. Zamieść go tutaj na forum.

Pozdrawiam,

http://ifotos.pl/z/ssxxpww 

http://ifotos.pl/z/ssxxpsh

Tak? O to chodzi?

Hej,

Tak, o to chodziło. Dysk jednak w doskonałej formie. Używasz jakiś pakietów zabezpieczających - antywirus, firewall, etc?

Pozdrawiam,

Używam Avasta, darmowa wersja.

 

Hej,

Zatem sprawdź, jak system zacznie się zachowywać po deinstalacji Avasta. Najlepiej deinstalację wykonać w trybie awaryjnym systemu przy pomocy narzędzia https://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility

Pozdrawiam,

Odinstalowałem Avasta i wygląda na to, że teraz wszystko działa dobrze. Będę jeszcze to testował do końca tygodnia.

Jeśli nie Avast, to jaki darmowy antywirus? Comodo?

 

Hej,

Jasne, bez przeprowadzenia testów nie będzie można stwierdzić, że problem jest rozwiązany. Jeśli chodzi o antywirusa, to ciężko mi coś polecić, bo będę to robił przez pryzmat samego siebie. Może być AVG, Comodo czy jakikolwiek inny bezpłatny - warto przetestować i wybrać to, co nam się podoba najbardziej.

Pozdrawiam,

A może komputer jest za stary, niekompatybilny w pełni z Win 10. Ja mam nowy sprzęt i żadnych problemów z Win 10, jestem bardzo zadowolony z tego systemu. Po co płaciłeś za system? Do lipca jest darmowa aktualizacja, że można z niej zrobić czystą płytkę instalacyjną.

Od prawie roku używam na dwóch komputerach + ojca laptop 360 Total Security i nie narzekam, więc polecam :slight_smile: