Błędy z dhcp?

Dobry,

Otóż wczoraj napotkał mnie taki problem, że gdy zrestartowałem router wszystkie diody na routerze się świecą a internetu nie ma.

Oczywiście po wejściu do routera wszystko jest skonfigurowane tak jak trzeba. Problem rozwiązuje jedynie przywrócenie go do ustawień fabrycznych i od nowa konfiguacja.

Również zobaczyłem (mam 2 routery jeden wan drugi adsl), że na routerze z Wi-Fi nie mogę ustawić ograniczenia przepustowości (być może źle ustawienia). 

Ostatnio jak czytałem to właśnie jest temat, na temat że po ostatniej aktualizacji do win 8.1 którego jestem posiadaczem świruje dhcp

Czy jest to wina tego?

I jeszcze ; czy przy połączeniu tych dwóch routerów portami lan do lan jest możliwe że klientów z routera Wi-Fi widzę w klientach routera adsl?

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam, Pyro

Nie masz przypadkiem uruchomionych DHCP na obu routerach? Czy routery mają różny adres IP?

Tak, miałem uruchomiony DHCP na obu, ale ip było inne 1.100 i 1.101, gateway też był różny, Teraz mam JESZCZE śmieszniejszy problem

(Połączenie: od karty sieciowej do portu lan routera adsl, i od tego routera z portu lan połączenie do portu lan routera wifi).

Zresetowałem router do factory settings , ustawiłem wszystko tak jak należy - internet jest. Odświeżam stronę routera i 

nie mogę się do niego dostać, ale internet jest ;V,  (nawet jeżeli jest podłączony tylko on), chociaż polecenie ipconfig pokazuje brama to 192.168.1.1 po wpisaniu:

"Strona 192.168.1.1 nie działa

Serwer 192.168.1.1 nie wysłał żadnych danych."

Po podłączeniu do routera adsl z potu lan do portu lan  routera wifi w default gateway pokazuję się właśnie brama domyślna routera wifi czyli końcówka .0.1. Oczywiście wszedłem do niego i wyłączyłem DHCP i teraz nie mogę się dostać do żadnego z routerów, ale internet jest. 

(DHCP w wifi wyłączone, w routerze ADSL włączone)

 

Jeszcze taka ciekawostka, może pomoże naprowadzić:
Podłączam sam router ADSL - jest internet w komputerze, nie mogę się dostać do routera
Podłączam pod niego router wifi, wpisuje ip release - nie ma internetu na kompie za to internet przez wifi działa, mogę dostać sie do routera wifi gdy dhcp włączone, ale do adsl nei

 

 

Jeszcze raz:

  • czy jak masz połączone dwa routery ze sobą (LAN - LAN), to mają różny adres IP?

  • czy wyłączasz na tym routerze robiącym za wifi DHCP?

1 tak

2 Jak wyłącze dhcp to nie ma neta na Wi-Fi jak mam włączone no to Internet i Wi-Fi jest.

 

Ten router to chyba raka dostał bo tylko gdy go skonfiguruje jest ok dopóki nie klikne diagnostyki, wtedy to już koniec z dostępem do routera tylko reset

Podaj modele tych urządzeń.

  • router, który ma podłączony internet powinien mieć uruchomione DHCP

  • podłączasz do niego (LAN-LAN) drugi router, który będzie “robić” za wfii. Ustawiasz mu INNY adres IP i WYŁĄCZASZ na nim DHCP.

 

Jeszcze raz - napisz dokładnie co masz za urządzenia i dokładnie co do czego łączysz (jakie gniazdko do jakiego gniazdka), nie chce mi się już zgadywać i ciągnąć za język.

TD-8840T TP LINK (ADSL - do niego podłączony internet)
TL-WR841N TP LINK (Wi-Fi - wyłączone DHCP)

 

[img] Fj3dQdn.png[/img]

IP INNE:

 

[/img]

 

połączenia

 

[/img]