Błędy Z Dyskiem C?

Witam ponownie wszystkich.Pisze do was bo mam naprawde duży problem.Zakupiłem pare dni temu Laptopa Lenovo y530ideapad.Jedynym minusem były strasznie podzielone partycje…(c - 220gb,d - 70gb,i dysk lenovo 20gb).Nie zastanawiajac sie dysk c podzieliłem programem GParted.C dostało 44 gb.a reszte dysk podzielony.Wszystko było ok do czasu.Dysk który został utworzony pokazuje dane bezproblemowo.Gorzej jest z dyskiem c.Pokazuje mi ze dysk jest zapełniony a wolna pamiec na nim pokazuje raz 600mb,raz 1,5gb,raz 8gb wolnego i ciągle sie zmienia.A powinienem miec conajmniej 40gb gdyż oprucz systemu tam praktycznie nic nie ma.Do tego zauważyłem ze jak wchodze w ikonke sieci->centrum sieci i udostepniania->wyświetl komputery i urządzenia to pokazuje mi GDESZEK-PC(to o mnie chodzi),ale nie wiem skad sie wzieło ADMIN-PC,DOM-PC,LUK777-PC.Do tego nie moge w to wejsc,oprucz GDESZEK-PC,bo musze podac dane użytkownika i hasło.Dodam że laptop był kupowany bez systemu,bo system miał w sobie a ja mialem zrobic tylko plytke recovery.Jej jednak jeszcze nie zrobilem gdyz nie wiem po prostu jak,bo mam 1 raz stycznosc z laptopem.Ciagle komputery stacjonarne.Prosze o pilna pomoc bo jestem niestety tylko tydzien w Polsce.Dziekuje I Pozdrawiam

Hej,

Z tymi 40 GB to trochę przesadziłeś - skoro utworzyłeś partycję o pojemności 44 GB, to już sam plik stronnicowania oraz hibernacji będzie zajmował około 7 GB. Do tego dodamy pliki systemowe, jakieś programy i już mamy około 20 GB zajętej przestrzeni dyskowej. Tak czy inaczej 8GB wolnego miejsca to chyba faktycznie trochę mało. Dlatego sprawdź:

:arrow: ile miejsca jest przeznaczonego na przywracanie systemu,

:arrow: zmniejsz pojemność kosza,

:arrow: dla wykluczenia ewentualnych błędów zrób Scan Disk.

To są po prostu inne komputery w Twojej sieci lokalnej - podejrzewam, że z łącza lokalnego korzysta więcej komputerów i w tym aplecie właśnie je widzisz. A nie możesz do nich wejść, bo potrzebne są nazwa użytkownika i hasło… :slight_smile:

Poszperaj w programach, które są zainstalowane na laptopie - na pewno któryś z nich służy do tworzenia płytek Recovery.

Spokojnie, z poza granic kraju też można bez problemu wejść na forum… :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus

tworzenie nośnika recovery masz opisane tutaj:

http://www.pc.ibm.com/pl/faq/index.html?pl