Bleuscreen nie wiem dlaczego

Mam problem chodzi o bluescreen czasme mi go wywala ale nie mogę zdążyć nic przeczytać bo sie od razu resetuje ale po ponownym uruchomieniu wista pokazuje taki komunikat:

To może zacznij od wyłączenia automatycznego restartu systemu.

Właściwości systemu - zakładka zaawansowane - uruchamianie i odzyskiwanie . Odznacz pozycję “Automatycznie uruchom ponownie”

Wtedy będziesz mógł dokładnie przeczytac o co chodzi

Dobra zrobiłem to jak mi wywali bluescreena to się odezwę.

W dniu 09.05.2008 , o godzinie 21:33 został dopisany post przez Bb@rto

W końcu mi ten blue screen wyskoczył.

Treść błędu nie cała pominąłem tylko część wstępu dotyczącą restartu systemu:

Technical information:

*** STOP: 0x00000024 (0x001904AB, 0xA05048F4, 0xA05045F0, 0x87FA365B)

*** Ntfs.ys - Address 87FA365B base at 87EF8000

Collecting data for crash dump…

Initializing disk for crash dump…

Beginning dump of phusical memory.

Dumping physical memory to disk: 100

Physical memory dump complete.

Contact your system admin or technical support group

Wiecie może czym jest spowodowany ten blą???

No i mamy jasność.

Zacytuję:

Stop 0x00000024 lub NTFS_FILE_SYSTEM

"Błąd oznaczający problem ze sterownikiem ntfs.sys, obsługującym system plików NTFS. Prawdopodobną przyczyną wystąpienia tego błędu jest uszkodzenie kontrolera IDE lub nawet samego dysku twardego (bad sectors), czasem jest to spowodowane uszkodzeniem lub zerwaniem kabla sygnałowego w tasmie łączącej dysk z płytą główną. Istnieje podobny błąd dla partycji FAT o numerze 0x00000023

Rozwiązanie : Jeśli uda się uruchomić system Windows ponownie należy zbadać strukturę logiczną dysku za pomocą polecenia chkdsk c: /f /r. Jeśli system Windows nie uruchamia się warto zanieść dysk do kolegi i tam sprawdzić jego przydatność."

Opis wszystkich błedów BSOD

http://cybertrash.pl/Tata/Niebieski%20ekran%20_BSOD_.html (adres z porady pycia14)

No to tak. Po wywaleniu bluescreena i po restarcie system działa prawidłowo, sprawdziłem strukturę logiczną dysk i nie było żadnego błędu, jeszcze wymienię kabel SATA i zobaczę czy nadal będzie wywalało błąd. I mam pytanie czy jest może jakiś lepszy sposób na sprawdzenie błędów od tego chkdsk?

A u mnie wyskakuje coś takiego #-o

dsc01862.jpg

dlaczego? przetłumaczycie to?

Prosze o pomoc! ![-o<

patryk22_1993 , aby dowiedzieć się czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Ogólnie procesor nie odpowiada lub został wstrzymany.

*******************************************************************************

* *

* Bugcheck Analysis *

* *

*******************************************************************************


Use !analyze -v to get detailed debugging information.


BugCheck 101, {61, 0, 803d1120, 1}


*** WARNING: Unable to verify timestamp for amdk8.sys

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for amdk8.sys

***** Kernel symbols are WRONG. Please fix symbols to do analysis.

Jak naprawić?

przyczyną błedu jak widzicie jest plik amdk8.sys

jak go naprawić? czy usunąć?

Nie Masz przypadkiem SP3 do XP albo SP1 do Visty?

Jaki Masz system?

Mam zainstalowany w tej chwili sp1 do visty 32bit

Ja bym proponował tymczasowe usunięcie SP1 i sprawdzenie jak komputer zachowuje się bez niego.

Przed SP1 komputer reagował tak samo, wywalało mi niebieski ekran kliknąłem restart. Jak sie windows załadował to mi wyskoczyło okienko że Windows odzyskał sprawność po nieoczekiwanym zamknięciu, na dole był przycisk wyszykaj rozwiązanie i anuluj. Kliknąłem wyszukaj rozwiązanie i po angielsku pisali żeby wejśc na jakąs tam strone i ściągnąc SP1. Teraz po niebieskim ekranie i uruchomieniu windowsa znowu wyskakuje mi to okienko z rozwiązaniem tylko że jak klikam rozwiąz to piszą że coś tam wejść na strone noteboka HP, a ja mam stacjonarny komputer. Niewiem o co biega #-o

Na tej stronce http://www.file.net/process/amdk8.sys.html piszą że można wyłączyć plik wadliwy AmdK8.sys. Kliknąć wyłączyć? czy przez inny program wyłączyć ten plik?

beztytuu.jpg

Prędzej dałbym, w menedżerze urządzeń, na aktualizuj albo odinstaluj, restart i niech system go na nowo zainstaluje.

Ciekawe, czy sposób na naprawę problemów z procesorami AMD dla systemu XP, działa? W ostateczności można spróbować.

W menu start->uruchom->wpisz regedit

Znajdź klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\

W prawym oknie znajdź Intelppm, kliknij dwa razy na tym i zmień wartość na 4.

Zamknij edytor rejestru i uruchom ponownie komputer.

Pierwszy sposób nie działa. A drugiego nie rozumiem???

Czasami zamiast wejść Itelppm nie chodzi co o amdk8??? i tam cos zmienic? jak możesz wytłumacz razniej bo w tych sprawach jestem zielony…

beztytuua.jpg

No właśnie chodzi o Intelppm, bo to on robił w XP problemy. Zapomniałem dodać co Masz zmodyfikować, a chodzi o pole Start

Ta wartość była już ustawiona na 4.