Bliżej nieokreślony problem z komputerem

Witam

Od kilku dni mam wielki problem z komputerem. Wszystko zaczyna się już podczas uruchamiania. Komputer nawet po formacie ładował się wolno. Często zawiesza się bezpośrednio przed “Zapraszamy” (WinXP) - po prostu czarny ekran, pomaga dopiero reset i z trybu awaryjnego włączenie z “ostatniej działającej konfiguracji”. W sumie podczas użytkowania kompa (MS Word, internet) wszystko ok, ale każda próba zagrania w cokolwiek kończy się najczęściej zwieszką. Czasem występuje po 5 minutach i potrafi się powtórzyć 3 razy w ciągu 15 minut, czasem da się zagrać nawet 45-60 minut. Pewne jest, że jednak w końcu się zawiesi. Dodatkowo podczas gry co chwile występują problemy z grafiką. Obraz na chwilę się rozmazuje, albo wyrzuca jakieś czarne kwadraty (screen w załączniku). Często wystarczy wyjść z gry kombinacją alt+tab i wszystko wraca do normy, ale znowu na 2, 3, 10 minut, czasem dłużej. Próbowałem już wielu rzeczy, dlatego każdy nowy pomysł jest dla mnie na wagę złota :wink: proszę o pomoc.

ddddyy.th.jpg

Czyli mamy się bawić w zgaduj zgadula ta temat: Jaką masz pełną konfigurację sprzętu tak?

To może być zasilacz albo karta graficzna tak ogółem

j/w

Skołuj sobie najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Sprawdź pamięci programem MEMTEST 86+

Sorry zapomniałem… Tak więc Core2 Duo 1.8, GF 240 GT (kupiona w listopadzie 2010), 1gb ram.

Puść 3dmarka i podaj model zasilacza. Jeżli w 3dmarku masz to samo to na 90% karta graficzna dla pewności załatw od kogoś innego bądź na starą i zobacz czy problem się pojawi znowu.

Jeden pełny pass i 0 błędów.

Memtest testuje pamięć RAM a jest to najprawdopodobniej coś z kartą graficzną.