Blizzard+Diablo III=Paranoja!

(Tomi915) #1

Witam. No krew mnie zalewa! Kupiłem uczciwie LEGALNĄ grę Diablo III. Instalka, patche, zakładanie konta, zabezpieczenia, maile, kody dostępu bla bla bla...nie mam zbyt często czasu pograć, ale jak w ciągu 2 tygodni miałem czas i okazję zagrać TRZYKROTNIE - za każdym razem jakaś przerwa, awaria itp. Myślę sobie, tyle od premiery, a tu takie jazdy, a może mój pech. Za 4 razem udało się - gram, zleciało parę godzin. Wyjazd na urlop do znajomych w Tatry, biorę lapka z grą, na miejscu znajomy też ma tą grę, zalogowałem się na swoje konto u niego na kompie , żeby pokazać, polatać swoją postacią, wiadomo. Wieczór, piwko, zaczynam się logować u siebie na kompie na własny profil i....CUDA! !!

(Frankfurterium) #2

Serio przed zakupem czytałeś te wszystkie małe druczki? Ponoć Blizz pozabezpieczał się prawniczym belkotem na każdą ewentualność, więc może być ciężko.

(RyleC) #3

to jest dość problematyczna kwestia, która nie jest rozwiązana systemowo. Jeżeli kupujesz boxa to nie masz licencji na pudełku, najwyżej info, że gra wymaga steam/aktywacji/dostępu do netu przez cały czas. Natomiast inne kwiatki z reguły są schowane na płycie, której w sklepie nie oddasz jeżeli grę rozpakujesz pudełko.

(Błażej) #4

Podczas instalacji gry zapewne trzeba zaakceptować regulamin, więc tam zapewne jest wszystko wyjaśnione

(Tomi915) #5

Zapewne NIE. Nie ma tam też info, że muszę posiadać telefon komórkowy z jego konkretnym systemem operacyjnym, żeby później móc używać token Battle.net Mobile Authenticator lub wydać dodatkową kasę na token w wersji pendrive. Pytam, co mają zrobić MILIONY graczy, którzy nie mają telefonu z Androidem, W7 czy OS, a mają np. Nokię E52 i SETKI innych modeli na które nie ma oficjalnej aplikacji Blizzarda? Zadzwoniłem spytałem...mgliste tłumaczenia, że po zmianie IP jak jest blokada to "wystarczy" zmienić hasło =D> Spytałem czy tak się będzie działo np. 4 razy dziennie jeśli ja 4 razy dziennie z laptopem będę grał w innym miejscu z innym IP - TAK =D> Można to NIBY wyłączyć na stałe gdzieś jeśli posiada się...token Battle.net Mobile Authenticator...Więc "przepraszam", że jeśli następnym razem będę miał do wyboru piracką wersję, bez tych bzdur, z możliwością grania gdzie tylko chce itp. - ukradnę ją ściągając z neta, bo teraz ja czuję się okradziony, mam ich zrozumieć, bo "dbają" o moje bezpieczeństwo? albo wydać dodatkową kasę lub nie grać wcale albo grać w domu modląc się, żebym nie musiał zmienić operatora neta z innym IP np. z tepsy na netię...

(Błażej) #6

Zastrzegli sobie jeszcze prawo do tego, że mogą wprowadzić opłaty(abonament) za granie, jak to jest w przypadku WoWa jak byś chciał wiedzieć.

(lordjahu) #7

Z tym tokenem to róznie - ja mam alerty komókowe. Tez możesz sobie to ustawić. Dla przykładu - mieszkam pod Wrocławiem - i tam głównie gram. Poleciałem za granicę - po czeskiej stronie - dostałem alert przy uruchomieniu gry na komputerze znajomej, wpisałem klucz z telefonu (nadesłany przez automat Blizzarda) i działa :slight_smile:

więc do końca nie wiem czego się tu czepiasz - masz wszystko napisane grubym drukiem na Battlenecie :slight_smile:

PS: posiadam nokię N8, i wiem że na symbiana nie wypuszczą Tokenów zabezpieczających bo Android i inne systemy są ZA SUPER :slight_smile: Ale jak widzisz nie przeszkadzało mi to zabezpieczyć konta.