Blizzard+Diablo III=Paranoja!

Witam. No krew mnie zalewa! Kupiłem uczciwie LEGALNĄ grę Diablo III. Instalka, patche, zakładanie konta, zabezpieczenia, maile, kody dostępu bla bla bla…nie mam zbyt często czasu pograć, ale jak w ciągu 2 tygodni miałem czas i okazję zagrać TRZYKROTNIE - za każdym razem jakaś przerwa, awaria itp. Myślę sobie, tyle od premiery, a tu takie jazdy, a może mój pech. Za 4 razem udało się - gram, zleciało parę godzin. Wyjazd na urlop do znajomych w Tatry, biorę lapka z grą, na miejscu znajomy też ma tą grę, zalogowałem się na swoje konto u niego na kompie , żeby pokazać, polatać swoją postacią, wiadomo. Wieczór, piwko, zaczynam się logować u siebie na kompie na własny profil i…CUDA! !!

Serio przed zakupem czytałeś te wszystkie małe druczki? Ponoć Blizz pozabezpieczał się prawniczym belkotem na każdą ewentualność, więc może być ciężko.

to jest dość problematyczna kwestia, która nie jest rozwiązana systemowo. Jeżeli kupujesz boxa to nie masz licencji na pudełku, najwyżej info, że gra wymaga steam/aktywacji/dostępu do netu przez cały czas. Natomiast inne kwiatki z reguły są schowane na płycie, której w sklepie nie oddasz jeżeli grę rozpakujesz pudełko.

Podczas instalacji gry zapewne trzeba zaakceptować regulamin, więc tam zapewne jest wszystko wyjaśnione

Zapewne NIE. Nie ma tam też info, że muszę posiadać telefon komórkowy z jego konkretnym systemem operacyjnym, żeby później móc używać token Battle.net Mobile Authenticator lub wydać dodatkową kasę na token w wersji pendrive. Pytam, co mają zrobić MILIONY graczy, którzy nie mają telefonu z Androidem, W7 czy OS, a mają np. Nokię E52 i SETKI innych modeli na które nie ma oficjalnej aplikacji Blizzarda? Zadzwoniłem spytałem…mgliste tłumaczenia, że po zmianie IP jak jest blokada to “wystarczy” zmienić hasło =D> Spytałem czy tak się będzie działo np. 4 razy dziennie jeśli ja 4 razy dziennie z laptopem będę grał w innym miejscu z innym IP - TAK =D> Można to NIBY wyłączyć na stałe gdzieś jeśli posiada się…token Battle.net Mobile Authenticator…Więc “przepraszam”, że jeśli następnym razem będę miał do wyboru piracką wersję, bez tych bzdur, z możliwością grania gdzie tylko chce itp. - ukradnę ją ściągając z neta, bo teraz ja czuję się okradziony, mam ich zrozumieć, bo “dbają” o moje bezpieczeństwo? albo wydać dodatkową kasę lub nie grać wcale albo grać w domu modląc się, żebym nie musiał zmienić operatora neta z innym IP np. z tepsy na netię…

Zastrzegli sobie jeszcze prawo do tego, że mogą wprowadzić opłaty(abonament) za granie, jak to jest w przypadku WoWa jak byś chciał wiedzieć.

Z tym tokenem to róznie - ja mam alerty komókowe. Tez możesz sobie to ustawić. Dla przykładu - mieszkam pod Wrocławiem - i tam głównie gram. Poleciałem za granicę - po czeskiej stronie - dostałem alert przy uruchomieniu gry na komputerze znajomej, wpisałem klucz z telefonu (nadesłany przez automat Blizzarda) i działa :slight_smile:

więc do końca nie wiem czego się tu czepiasz - masz wszystko napisane grubym drukiem na Battlenecie :slight_smile:

PS: posiadam nokię N8, i wiem że na symbiana nie wypuszczą Tokenów zabezpieczających bo Android i inne systemy są ZA SUPER :slight_smile: Ale jak widzisz nie przeszkadzało mi to zabezpieczyć konta.