Blog - planowanie wpisu, bug?

Dodałem dzisiaj dwa wpisy, jeden normalnie, a drugiemu wpisałem datę przyszłą na 1 marca. Chciałem aby był już zmoderowany i czekał na publikację.

Niestety oba wpisy poszły od razu i w tym momencie tego pierwszego chyba nikt nie przeczyta gdyż od razu został przesłonięty drugim :\ Można coś z tym zrobić?

Chodzi mi o wpis: http://www.dobreprogramy.pl/Allegro-Web … 16763.html, czy mógł by ktoś z redakcji cofnąć go do stanu szkicu? tak aby nie był widoczny? Opublikuję go ręcznie później w takiej sytuacji. Po prostu szkoda mojego pisania bo szanse że ktoś go zobaczy są teraz znikome.

Pierwotnie tylko on miał się dziś pokazać, ale skoro ten następny już ktoś skomentował to powyższe rozwiązanie będzie chyba jedynym sensownym.


Edit: OK, widzę że samemu można cofnąć publikację :wink: Tak czy owak po co jest pole daty skoro i tak system go do niczego użytecznego nie wykorzystuje?

Pole data służy do tego, żebyś mógł ją zmienić na aktualną w momencie gdy piszesz bloga przez tydzień, głupio wyglądałby wpis z datą sprzed tygodnia.

Moderowanie polega na zatwierdzeniu bądź odrzuceniu danego wpisu.

Nie istnieje (przynajmniej w tej chwili) opcja “publikacji przyszłej”, więc nie jest to bugiem, raczej zamierzonym działaniem.

Jeśli chodzi o wpis o którym mówisz, to ja go zatwierdzałem. Nie przyszło mi do głowy, że ktoś kto wypuszcza do publikacji dany post tak naprawdę nie chce go publikować :slight_smile: Datę przyszłą widziałem ale do głowy przyszło mi parę innych wytłumaczeń, niestety nie miało to nie wspólnego z tym co piszesz.

Na swoim blogu (nie tym na DP) funkcja planowanej publikacji to jedna z najczęściej przeze mnie wykorzystywanych. Chcąc mieć ciągłość publikacji mam zawsze kilka “w zapasie”, aby w momencie jakieś przerwy strona nie świeciła pustkami :).

Dodane 02.03.2010 (Wt) 15:45

Dobra, dalej coś nie tak z tymi datami. Dziś chciałem aby ten wpis się pokazał… no i pokazał się, ale z datą 6 dni temu, mimo wstawienia aktualnej - bo czekał od tamtej pory. Innymi słowy, pole daty do niczego się nie stosuje. Wpis się pokazuje wtedy gdy po raz pierwszy go zatwierdzimy.

Mam podobny problem.

Można poprosić o przesłanie “prośby” do osoby odpowiedzialnej za bloga aby wpisy były sortowane według daty “zatwierdzenia”. Obecny system jest zbyt nieintuicyjny i sprawia kłopoty. (nie warte zysku w moim mniemaniu)

Kolejne bug (niedociągnięcie) jakie znalazłem, w przypadku ... jeśli w środku wystąpi pusta linia to automatycznie kończy się znacznik code. Przy dłuższych fragmentach tekstu (chociażby z 10 linijek) trzeba wszystko zbijać w kupę i staje się to nieczytelne. Druga sprawa, że jakoś dziwnie to działa bo podwójne spacje są usuwane. Wiem że HTML tak się domyślnie zachowuje ale skoro to jest blok dla kodu to chociażby zwyczajowy

...

załatwia wszystkie problemy o których piszę.

Żeby nie tworzyć nowego wątku podepnę się tutaj.

Tworząc nowy wpis na bloga, w tytule nie użyłem od razu docelowej nazwy notki. W trakcie modyfikowania wpisu owy temat zmieniałem w miarę potrzeb i wszystko było w najlepszym porządku. Zgłosiłem notkę do publikacji i mimo tego, że ma ona zupełnie inny tytuł, w liście moich wpisów widnieje pod nazwą ‘beta1’ :wink:

Bug czy opóźnienie (zaktualizuje się z czasem? ).

PZDR, H

Jesteśmy w trakcie wprowadzania sporek aktualizacji blogów.

Postaram się wziąć pod uwagę wszelkie wasze uwagi i sugestie, na pewno jeśli nie teraz to będę wszystko poprawiał sukcesywnie.

Widzę, że temat o blogach DP w związku z tym zapytam tutaj:

Czy na łamach DP, możliwym jest w blogu przedstawić swoją recenzję sprzętu ? Czy raczej pisać o programach ?

Nie ma ograniczeń co do tematyki blogów.